Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene? Angol egyszer...

Valaki segítene? Angol egyszerű jelen idő használata

Figyelt kérdés

Órán úgy tanultuk,hogy rendszeres,szokásos,ismétlődő cselekvésnél használjuk és nem egy aktuális cselekvésnél, mondjuk egy alakalommal éppen történő dologról van szó.

Nos ma itthon találtam egy táblázatott és itt ezt írja: egyszeri, pillanatnyi cselekvéseknél a jelenben.

Ez a kettő ellentmond egymásnak. Akkor most kell egyszeri,pillanatnyi cselekvésnél használni? Példa mondad a táblázatnál: the teacher comes in


2017. febr. 2. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezekkel a magyarázatokkal semmire nem fogsz menni. Sook példamondat kell hogy megrétsd.
2017. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a táblázatba a folyamatos jelent nézted :) az a jó, amit órán írtatok le
2017. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 chtt ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy ne keresgélj táblázatokat, hanem haladj a tanárral, a tananyaggal, különben csak összezavarodsz. De nem mondom. Inkább igazat adok az egyesnek, mert a magyarázatok kellenek ugyan, de sok-sok példamondat után fog igazán bekattanni a dolog, és nem a magyarázatoktól.

Viszont megemelem a kalpagom előtted, mert nekem be kellett írnom a példamondatod, hogy találjak olyan oldalt, amelyik pillanatnyi cselekvésről ír, neked meg rögtön elsőre sikerült. :)

Nem mond ellent, többféle használata van egy igeidőnek. Ha hagyod, eljön az idő, amikor azt hiszed, tudsz angolul, és ha tovább tanulod még kicsinykét a nyelvet, rájössz, hogy dehogyis :DD


[link]

ha megnézed, ott az ismétlődő, szokásos cselekvés is -- szerintem kicsit túlbonyolítja, megkavarja a kezdőt, de végül is...

2017. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"szerintem kicsit túlbonyolítja, megkavarja a kezdőt"


Ebben az estben különösen így van.


the teacher comes in

The Yeti Returns

the Sun is big

2017. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És igen. Sokszor úgy érzem,hogy már értek egy részt és utána rájövök,hogy mégsem. :)
2017. febr. 2. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Némely szerzők néhanapján ezt instantaneous present-nek hívják.

[link]

Érdekes, hogy ezt Dohár nem említi. De nemrég írtam pont angollal kapcsolatban, hogy egy szerző sosem szerző. :)

2017. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokszor az egyszerű a bonyolult.
2017. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!