Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egyetem mellett...

Mennyire nehéz egyetem mellett franciául tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul és németül beszélek, előbbit kb napi szinten használom, egyetemen is.


Gondolkodom még egy nyelv elkezdésében és érdekelne, hogy hasonló háttérrel mennyire nehéz, illetve hasznos a francia.


Fontos szempont, hogy egyetem mellett tudjam csinálni, akár autodidakta módon, itthon.


Még olaszon, spanyolon vagy valamelyik szláv nyelven gondolkodom 3. idegennyelvként, de a francián agyalok jelenleg.



2018. aug. 1. 20:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és egyetemen nyelvtanulásra sajnos korlátozott lehetőség van, legalábbis franciát nem tudok ott választani.
2018. aug. 1. 20:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Autodidakta módon rendkívül nehéz nulláról megtanulni a francia nyelvet, bár ezen az oldalon sokan állítják, hogy lehetséges. De így nem jutnak el a valódi beszéd- és íráskészséghez, és gondolom, Neked ez a célod.

De ha kb. egy fél évig tudnál szerezni egy tanárt, hogy a kiejtést és az alapokat megértsd, már csak a szorgalmadon múlik, a továbbjutás.

He egyetemre jársz, valószínűleg találsz olyan kollégát, akinek ez a szaknyelve, és vagy olcsón, vagy egy másik nyelv tanításáért - mondjuk, a németért -, biztos beleegyezik.

A többi már csak időegyeztetés kérdése.

Ha elkezded, és valamit nem értesz vagy valami nem világos, szívesen segítek, akár ezen az oldalon is.

2018. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia, 16 eves vagyok, 1 eve tanulok franciat. Jó agyam van, alig tanulok, eros suliban elég jol teljesitek. De egy nyelv, foleg a francia elkezdése nem olyan amit te autodidakta modon csak ugy otthon megtanulsz. Ahogy elottem mondták nagyon jol, eloszor tanar. Az elejen fontos, jol kezd, a szokincs aztán csak rajtad múlik, életed vegeig tanulod majd, de nem art ha az alapokat, és annak megerositeset tanar mellett kezded legalabb. Hajra, én szeretem, imádom a nyelveket, jelenleg angolt és franciát tanulok, ha lesz lehetosegem, spanyolt vagy oroszt fogok meg.

Én azt mondom, h semmi sem lehetetlen, de egyetem mellett gyorsabb és kenyelmesebb is tanarnal tanulni. :))

2018. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen egyetem. Ha valami tingli-tangli bölcsész szak akkor simán, nem csak franciául akár kínaiul is, ha mérnöknek/orvosnak/jogásznak szeretnél tanulni, akkor esetleg, ha nagyon erős az elhatározásod, más tevékenység (pl. alvás) rovására.
2018. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tanárszakos vagyok, nem easy-peasy.
2018. aug. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!