Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik a középszintű...

Hogy zajlik a középszintű német szóbeli érettségi? Tényleg szituációk vannak? De milyenek? És van felkészülési idő vagy egyből mondani kell?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nincs felkészülési idő, de kb. 30 mp-t gondolkozhatsz mielőtt elkezded. Igen, vannak, nem tudom milyenek, az enyémet tudom elmondani amit húztam, az az volt, hogy egy német nővel dumálok egy vonaton és kellett vele beszélgetnem, hogy milyen faszán éreztem magam a német nyaraláson.
2010. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem a divatról kellett beszélnem, és a szitu hozzá meg egy ruhavásárlás egy plázában. Nem adtak gondolkodási időt, azonnal beszélnem kellett.


júj, már azt hittem végem van! Ez a szitu beszélgetés majdnem megfogott, mert nem a tanárommal beszéltem, hanem egy osztrákkal, és az elég gyorsan hadarta a kérdéseket!

2010. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Hétfőn megyek
2010. jún. 19. 23:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, hivatalosan nincs felkészülési idő, de ha megkérdezi, hogy "Bist du vertig?" te azt mondod, hogy "Nein, még nem végeztem az olvasással." Így szó szerint =). Ezzel is adsz egy kellő alaphangulatot. Én így tettem, pedig rég elolvastam már, csak nem tudtam hogy kezdjem el =).


Én azt húztam, hogy németországban vagyok egy barátomnál, este vacsoráztunk, valamivel elcsaptam a gyomromat és elmentem az orvoshoz. Egyrészt nem vagyok hülye gyerek, talpra esett vagyok, észrevettem, hogy németül fel volt sorolva, hogy mi a bajom =), és mit kérdezzek meg az orvostól =). Ilyenek, hogy fáj a hasam, hasmenésem van, milyen gyógyszert ajánl, stb. Nem volt nehéz belefűzni a mondandómba. =).


Nekem a szituációs gyakorlat nem tartott tovább 3 percnél. Lehet még annyi sem volt. A másik mesélős résznél meg az a lényeg, hogy hazudj, de ahogy a csövön kifér, nem az a lényeg mit mondasz, az a lényeg, hogy MONDD! Lehet valami oltári nagy baromság is, ami rád tökre nem igaz, csak BESZÉLJ BESZÉLJ BESZÉLJ!


Így sikerült felhoznom egy nagyon elrontott írásbeli német érettségit négyesre (60%-ra) 2006-ban.

2010. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem egy piros bicajt kellett venni, láttam hírdetésben és meg kellett beszélni hogy mikor hol nézem meg, mennyibe kerül, ilyenek. nem volt vészes

2010. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ritka sz@rt húztam... környezetszennyézés -.-' asse tudtam mi van, még magyarul se... póttétel, ott meg ellopták a pénztárcám.. az meg egy fokkal jobb.. éppen átmentem.. oszt 4-es írásbelim volt...
2010. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ezek nem nehezek.
2010. jún. 19. 23:42
 8/9 A kérdező kommentje:
És valahol nincs egy lista,hogy mik lehetnek?Be tudná valaki linkelni?
2010. jún. 19. 23:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem telefonon kellett érdeklődnöm valami kiállítás után, de nem igazán értettem meg, mert végig sem bírtam olvasni, a tanárom már rámszólt, hogy mondjam már. Aztán "elHALLOztam" magam, aztán hadováltam valamit, a tanárom meg megdicsért a végén, hogy milyen jó voltam. Pedig még most sem tudom, hogy pontosan mi is volt a szituáció.
2010. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!