Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki távoktatásb...

Van itt olyan, aki távoktatásban és/vagy interneten tanult angolul? Milyen eredménnyel? Mennyire volt drága? Előnyei, hátrányai? Ajánlanál oldalt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Hátránya az, hogy így nem lehet egy nyelvet megtanulni, de kiegészítőnek elmegy.
2010. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

De bizony meglehet tanulni, itt vagyok példának én.

Amiket használtam nyelvtanhoz:

Essential grammar is use (piros)

Advanced grammar is use (zöld)

English grammar is use (kék)


Ezeknek van szókinfejlesztő változata is.


A beszédhez pedig relaxa angolt használtam. Először a familia sorozatot aztán pedig a dialog-ot. Beszéltet is, nagyon jó. Ez a 2 az alapokhoz szuper.


Szavakat úgy tanultam, hogy felmondtam a szavakat mp3-ra magyarul és angolul(ezt sokszor ismételve). A ralaxában is van szókincs hanganyag, aztán meg az Angol szókincsminimum c. könyv 4500 szavát tanultam/tanulom még mindig.


A BBC honlapján van alul tanulóknak szóló rész. Remek! Szókincsfejlesztés, játék, kis riportok speckó szavakkal.


A könyveket megvettem a többit letöltöttem.


Nekem az üzleti közép a cél, remélem jövő év elején meglesz. Még a szavakat kell tanulnom ezerrel és a beszéltetőt nyomatom.


Ja, és angolul soha semmilyen formában nem tanultam szervezett keretek között, még magántanárral sem.

Viszont ami mindennél fontossabb, kitartás kell! E nélkül nem megy. Én pl minden nap angolozok, ha másképp nem, akkor az mp3 itt lóg a nyakamban és hallgatom a szöveget vagy a szavakat.


HAjrá!

2010. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vok, a könycímeknél az is helyén in áll csak félrehord az ujjam. :))
2010. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ha van még valakinek tapasztalata, kérem írja meg.

Én videóról és online felületről gondoltam kiegészítő programokkal együtt.

Az tény, hogy nagy-nagy elszántság kell az otthoni tanuláshoz.

2010. jún. 20. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:

"...De bizony meglehet tanulni, itt vagyok példának én. ..."

Hiszem ha látom, de azért várjuk meg azokat a vizsga eredményeket.

A leírtak szerint semmi kontrollja nem volt még annak hogy mit (nem)tudsz.

2010. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fenti példa vagyok.

Hát ki vagy te, hogy bizonygatnom kellene neked, mit tudok, drága! Muhaha :))) De, úgy is írhatnám, hogy ki a sz.rt érdekel, hogy elhiszed-e avagy sem.


A kérdezőhöz: bocsi, hogy itt írok, de az ilyen beszológatosokat rühellem. Ők a vesztes típusok, akik csak irigykedni tudnak, hogy a másiknak megy segítség nélkül is tanulás. Muhaha :))


Ja, azt elfelejtettem, hogy a Kis angol nyelvtan című könyv is remek.

2010. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

beszológatosokat= beszólogatósokat


még mielőtt valaki lereagálná.. :)

2010. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismeretem ép elég embert aki azt hitte, hogy megtanult egy x nyelvet aztán akkor koppant amikor használni kellett volna éles helyzetben.

Nyelvtanulásnál az ember viszonylag gyorsan eljut az ember a "nagyjábóli értés" szintjére, ami megtévesztő lehet, de ez koránt se jelent a használati szintet.


Hogy mi miatt állítok ilyet?

Nos jogos. Matematikai esély alapon+logika.

Ha színtiszta esélyre nézzük persze lehet olyan hogy valaki megtanul így egy nyelvet, de x ezerből jó ha egy, aki amúgy kiválló nyelvérzékkel rendelkezik.

Ez persze akár te is és a másik válaszoló is lehetsz, de megfelelő ellenőrzés híján nem tudhatjuk.

Azonban gyakorlatilag ennek esélye nullához közelit inkább.


Azért lássuk be nem tolonganak itt az autodidakta nyelvtanulók.

Én még mondjuk azt a záradékot hozzátettem volna, hogy kérdéshez "...és aki sikeres vizsgát tett."


De ez nem is meglepő ha kicsit is logikusan belegondolunk.

Az baj, hogy kellő azonnali visszacsatolás híján nincs aki kontrollálja a hibánkat (kiejtés és nyelvtan szintúgy). Egy hibásan megtanult és rögzült nyelvet utólag nagyon nehéz helyrehozni.


Ennyi. Elmondtam amit akartam.

2010. jún. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látom, piszkálja csőröd, hogy én vagyok ezerből az az 1.

Tetszett a matematikai okfejtés, de mint tudjuk a lottóban sem ez számít...


Az elég bizonyíték lehet - persze nem kell elhinni, hisz nem is ez volt a cél, hogy dicsekedjek, csak válaszoltam a kérdezőnek -, hogy a munkahelyemen, ahol napi szinten folyik az angol, akár telón, akár videokonferencián, akár e-mail formájában, én is részese vagyok? De ha akarod, akkor megadom a főnököm számát, hogy utána járhass. :)))


Azért írtam, hogy nagy kitartás kell! Nekem megvolt/megvan ami motívált a tanulásban. Jobb állás, nagyobb manetta.


Szóval az igazság az, hogy mindenki meg tudná otthon is tanulni az angolt (vagy más nyelvet, mert a net rettentő hasznos e téren..) csak valakinek segítség kell, mert, ki tudja miért, nincs elég ereje önállóan tanulni. Nekem van kitartásom és erre viszont igen büszke vagyok!


Ezennel a témát befejeztem és pont.

2010. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!