Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlavisztika szakra már úgy...

Szlavisztika szakra már úgy kell jelentkezni, hogy tudok az adott nyelven beszélni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Kimaradt az előző válaszomból: Sajnos, nem.
2018. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell. (én egyébként ezt nem tartom rossz dolognak).
2018. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Első két válasz írója vagyok. Csak abból a szempontból tartom én rossznak, hogy így a tárgyak többsége (inkább néhány kivételével az összes) magyarul van. Legalábbis oroszon. Pedig anglisztikán már az első félévtől kezdve minden angolul. Nem igazán értem miért. Több lehetőség lenne fejlődni, ha minden oroszul lenne, sőt, nagyobb kihívás is lenne. És legalább nem lenne tele olyanokkal a szak, akik csak azért jönnek, mert nincs jobb dolguk, de amúgy az orosz egyáltalán nem érdekli őket...

De persze az olyan szláv nyelvekből, amelyeket nem tanítanak középiskolában (például bolgár) én sem tenném kötelezővé az emelt érettségit.😃

2018. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez mondjuk igaz. :) Én pont anglisztikás voltam és ott tényleg jó volt, hogy rögtön minden angolul volt, mert körülvett minket a nyelv és ez nagyon sokat számít. Viszont olyan szempontból tényleg problémás a dolog, hogy nem mindenhol van lehetőség ritkább nyelvek tanulására és én ezért írtam, hogy szerintem nem feltétlenül lenne jó dolog, ha kötelező lenne. Én pl. egy kisváros gimibe jártam, ahol csak német és angol volt, illetve a környéken sem volt lehetőség más nyelvek tanulására. Szerintem ma még ezek számítanak a legnépszerűbb nyelveknek és azért a szláv nyelvek még/már nem annyira elterjedtek a középiskolákban. Persze, nagyobb városokban más a helyzet és most már az interneten is van csomó anyag vagy akár online órákat is lehet találni (bár szerintem azért az annyira nem az igazi).
2018. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!