Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hispanisztika, szlavisztika,...

Hispanisztika, szlavisztika, anglisztika stb. tanuló emberek, gyakorlatilag mit tudnak dolgozni, ha sikeresen elvégzik az adott szakot?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
én is gondolkoztam felettéb naplopó szakmáknak tünnek, de főként nyelvtanárok lesznek ((bár ahhoz minek kell egyetemet végezni))
2018. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Nyelvtanárok nehezen, ahhoz tanárira kellene járni. Maximum magántanár, de ott is papírt kérnek sokszor a tanulók...

Multiknál, tolmácsként, fordítóként helyezkednek el általában.

2018. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Én először fordítóként dolgoztam, aztán turizmusban foglalkoztam külföldi vendégekkel.
2018. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Unokatestvérem orosz BA és MA után az Orosz Kulturális Központnál van, mellette tolmácsolni szokott néha, iszonyú magas óradíjjal. Volt osztálytársam spanyol szak (pontosabban nem tudom) után pedig most gyakornok a mexikói nagykövetségen, mellette magánórákat tart. Igazából én jó lehetőségeket látok ezekben, mondjuk pl. egy szlavisztikával 1000x könnyebb jól fizető munkát találni, mint egy anglisztikával, az már sajnos nagyon telítettnek tűnik.
2018. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
meki, burgerking, kfc, stb.
2018. jún. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Konferenciatolmács vagyok nemzetközi multinál (angol-magyar). Előtte SSC-ben voltam egy másik cégnél (itt az angolon kívül a cseh nyelvtudásomra is szükség volt). Fogalmazzunk úgy, hogy az egyetem befejezése óta eddig még sosem voltak anyagi problémáim, pedig ilyen - ezek szerint - "naplopó" szakot végeztem, mint az anglisztika.
2018. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Azt nem írtam, hogy nem kifizetődő.
2018. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszke
2018. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!