Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan oldal, lista,...

Van olyan oldal, lista, könyv, akármi, ahol meg tudom nézni, középfokú nyelvvizsgára melyik nyelvtani részek ismerete az elvárás?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd nyelvvizsgázni középfokon, lehet, hogy origo, de még nem biztos. Egyedül tanulok, ezért nem tudok kitől kérdezni.


Nem tudom, hogy eddig a szintig konkrétan melyik nyelvtani részeket kell (illene) tudni érteni és használni. Címszavakat keresek, hogy azok szerint haladva ismételni tudjak, vagy újat tanuljak, kicsit célirányosabban.


Tudtok ebben segíteni?


Jah, olasz nyelv a téma :)


Köszi, ha van bármilyen tippetek! :)



2018. aug. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez egyáltalán nem így működik. Kommunikációs készségekhez vannak kötve a szintek, nem nyelvtani egységekhez vagy éppen szólistákhoz.
2018. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt tudom. De azért kétlem, hogy át lehet menni egy B2-es nyelvvizsgán mondjuk angolból a Present Perfect nélkül, míg mondjuk a Future Perfect Continuous nyilván nélkülözhető tudás ezen a szinten.


Kb. ilyesmire lennék kíváncsi, csak olaszból. És valamit a nyelviskolák is tanítanak a tanfolyamaikon, míg eljuttatnak valakit nulláról középfokra.

2018. aug. 8. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem tudod, mert még mindig kötöd az ebet a karóhoz.
2018. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Pedig igaza van az előttem szóló kollégának: nem úgy működik a nyelvvizsga, hogy na tudom a futuro anteriore és a trapassato prossimo igeidőt és kész máris meg van a nyelvvizsga... készségeket vizsgál, szituációk megoldását amiben minden előfordulhat. Ha erre játszol soha nem fogod megtanulni a nyelvet, de még a vizsgát sem letenni.
2018. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Komolyan fáj az értetlenségetek. Nyelvvizsgáztam már 2 másik nyelvből. Tudom hogy megy. Sehol nem írtam, hogy csak ennyi lenne az egész. De igenis van egy nyelvtani minimum tudás, mi kell az egyes szintekhez. De nem magyarázom tovább, mert nyilván nem tőletek fogok rá választ kapni. Aki érti majd a kérdésem úgy, ahogy feltettem, az megválaszolja. (Ahogy már láttam rá választ ezen az oldalon, csak azért írtam ki mégegyszer mert nem találtam meg.)
2018. aug. 9. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem nyelvvizsgáztál te semmiből, hiszen ha ez megtörtént volna, akkor lenne rálátásod arra a minimum követelményre, amit annyira áhítasz. A középfokú nyelvvizsgáknál a követelmény eltérő lehet, viszont nem mondja meg tételesen, hogy melyik nyelvtani rész kell hozzá ember... Fogj egy könyvet ami nyelvvizsgára készít fel és ott látni fogod amit akarsz. Nekem van két középfokú origó nyelvvizsgám, úgyhogy tudom miről beszélek. Az összes nyelvtani rész elvárás, ahogy az emelt szinten is, csak ott összetettebben kérdez rá, elvontabb dolgokat kell tudni. Itt te vagy az értetlen és nem mi!
2018. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olaszhoz nem értek, de angolban persze hogy van ilyen. :D
2018. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!