Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat helyes angolul?

Ez a mondat helyes angolul?

Figyelt kérdés
Én Magyarországon élek- I'm live in Hungary.

2018. aug. 8. 19:39
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés pedig ez: Do you live in Hungary?
2018. aug. 8. 19:40
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az igeidő egyszerű jelen, ebben az esetben, és mivel állítmánya már van a mondatnak (live) így az 'am' teljesen felesleges.


I live in Hungary.

2018. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor az am-ot mikor használjuk?
2018. aug. 8. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Az "am"-et (ha E/1-ben beszélünk) több esetben is használjuk. Folyamatos jelenben "I am cleaning my room" ("[jelenleg] a szobámat takarítom). Vagy "I am convinced" ("meg vagyok győzve"). Előre eltervezett dolgokat jövő időben is ezzel mondjuk pl. "I am going to visit my parents next week" ("Jövő héten fogom látogatni a szüleimet")


Most csak hirtelen ezek jutottak eszembe így reggel

2018. aug. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok. Meg fogom látogatni*


És rossz szokásokat is ezzel használjuk pl. "He is always leaving the ash on the floor" ("Mindig otthagyja a hamut a padlón")

2018. aug. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!