Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angolul egész jól elboldogu...

Ha angolul egész jól elboldogulok és évekig tanultam németül, ezek után a spanyol vagy az olasz nyelv akönnyebben tanulható?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek más.


Nekem pl a hallás utáni kommunikáció, beszéd, hangsúlyozás stb könnyebben megy, mint a kötött nyelvtan bemagolása.

A németet pl.azért hagytam abba, mert a nyelvtani részek logikaját a tanár nem tudta elmagyarázni, úgy viszont, hogy nem értem, mit miért használunk úgy, ahogy, nem igazán tudtam megtanulni.


Ilyen téren az olasz vagy a spanyol lenne szerencsésebb?


2018. aug. 12. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy làtom, hogy nem igazàn lehet megmondani melyik nehezebb vagy könnyebb. Nagyon hasonlít a két nyelv nyelvtana egymásra és van amiben ez a rész a nehezebb van amelyikban pedig a màsik. De szerintem mind a kettő logikus. (Van tapasztalatom mindkét nyelvvel, spanyol -olasz szakos vagyok). Szerintem vàlaszd azt amelyik felé jobban húz a szíved vagy jobban tetszik.
2018. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én angol után olaszt tanultam, egész jól ment. A spanyol is ezen a szinten van, nagyon hasonlóak. Azt tanuld, amelyik jobban vonz.
2018. aug. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!