Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt francia középfok:...

Egy év alatt francia középfok: mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Belátható időn belül (1-2 év) szeretnék egy DELF B2 nyelvvizsgát, de első sorban a hétköznapi kommunikáció a fontosabb.


Voltam kezdő és középkezdő csoportos oktatásokon, de be kell valljam, nem sok ragadt meg, holott ott akkor nagyon jól ment. (Ennek 1 éve.)


Relatíve gyakran járok ki Franciaországba, a párom családjához, így valamennyi tudásom voltaképpen a korábbi évek alatt ott töltött hetek-hónapok és a csoportos nyelvoktatás miatt van. A beszéd egy részét megértem, picit beszélni is tudok, de a szókincsem nagyon hiányos, valamint úgy érzem, elkoptak a nyelvtani alapok is. Az írott franciát szintén megértem többnyire, de itt is ugye a szókincs a probléma.


Beszélni, írni napi szinten van lehetőségem anyanyelvi franciával, de nem tudom, milyen módszerhez folyamodhatnék, amivel rendesen felhozhatom magam középfokra, az alapok átismétlésével.


Milyen könyveket, módszereket javasolnátok? Érdemes lenne magántanárhoz fordulnom, vagy akár egy különösebb tanári tapasztalattal nem rendelkező, francia ember is tudna valamennyire tanítani, ha adott hozzá megfelelő tananyag?


Tanácsoknak, ötleteknek örülnék.


Előre is köszi.



2018. aug. 15. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:
11%

*Belátható időn belül (1-2 év) szeretnék egy DELF B2 nyelvvizsgát, de első sorban a hétköznapi kommunikáció a fontosabb.


5 évnyi (heti 4x2 órás intenzív), több ezer szavas szókinccsel rendelkező ember nem mer nekimenni a középnek, pedig kiváló nyelvérzéke van az illetőnek és mindig átlagon felül teljesített.

2018. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!