Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok információkat a...

Hol találok információkat a szóbeli emeltszintű német érettségi menetéről?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Meg fogsz lepődni:

om.hu --> Érettségi

Ott van az összes jogszabály, beleértve a vizsgák leírását is.

2010. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, meg fogsz lepődni: om már jónéhány éve nincs.

A vizsga rövid beszélgetéssel kezdődik, hogy a vizsgázó ráhangolódjon a német nyelv használatára. Az itt elhangzottakat nem értékeljük.

Az első feladat, a vita során a vizsgázónak egy beszélgetésben kell interaktívan részt vennie, amelyben partnere a vizsgáztató. A vizsgázó feladata az, hogy az adott témához kapcsolódóan érveljen, kifejtse álláspontját, és reagáljon vitapartnere álláspontjára. A vizsgázó számára készült feladatleírás egy vagy több német nyelvű, egy adott témához kapcsolódó kijelentést tartalmaz. A vizsgázó ezek alapján kifejti a véleményét, miközben a vizsgáztató vitára serkentő kijelentéseire is reagálnia kell. A feladathoz készült vizsgáztatói példány a vizsgázónak adott információkon túl tartalmazza az adott témához kapcsolódó lehetséges érveket, amelyeket a vizsgáztatónak a beszélgetés során használnia kell.

A második feladatban, az önálló témakifejtésben a vizsgázónak egy általánosabb témáról kell gondolatait,

véleményét részletesen és összefüggően kifejtenie. Ehhez verbális és vizuális segédanyagok állnak rendelkezésére. A

feladathoz készült vizsgáztatói példány a vizsgázónak adott információkon túl tartalmazza az előre megtervezett

segítő kérdéseket és megjegyzéseket is. A vizsgázó két téma közül választhat.

A szóbeli tételt a vizsgázó húzza. A tétel összesen három feladatot tartalmaz: egy vitafeladatot, továbbá az önálló

témakifejtéshez két feladatot különböző témákból. E két feladat közül a vizsgázó választhat. A feladatok

kidolgozásához felkészülési idő nincs, de a feladatok végiggondolásához a vizsgázónak rövid (körülbelül

feladatonként fél perc) gondolkodási idő áll rendelkezésére.

Az egységes megfogalmazású feladatmeghatározások és a verbális segédanyagok német nyelvűek, nyelvi szintjük

azonban alacsonyabb a feladatok megoldásához szükséges nyelvi szintnél.

A feladatok megoldásához szótár nem használható.

A szóbeli vizsgához vizsganaponként 20 szóbeli tétel készül.

2010. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az első vagyok. Te fogsz meglepődni: om.hu van, csak ki kellene próbálnod. Hmm? :-)
2010. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez szerinted om.hu? Pedig esküszöm, hogy azt írtam be!

[link] Tudniillik az Oktatási Minisztériumot mint olyat már száz éve megszűntették. Az érettségi információk az Oktatási Hivatal honlapján találhatók. Ráadásul nem adtál a kérdezőnek pontos választ, mert az érettségi gombra kattintva, ha nem tudja, hol keresse, még nem fogja megtalálni.

2010. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, mit? Neked van igazad. Ha beírod, hogy om.hu, akkor nem lehet megtalálni.

Majd egyszer mesélek neked az URL-ek átirányításáról, meg arról, hogy mennyivel egyszerűbb egy kétbetűset begépelni, ha úgyis ugyanaz az eredmény (ugyanis az om.hu TÉNYLEG behozza azt az oldalt az érettségi linkjével a legtetején), meg az internetes keresésről, amit tanítani szoktam az iskolában. De úgy látom, neked nem az igazságra van szükséged, és nem is arra az érzésre, hogy részletes választ adtál, és segítettél, hanem arra, hogy csak te tudsz segíteni, és mindenki más csak útban van és hülyeséget beszél. Ebből az érzésedből meg nem akarlak kizökkenteni, mert senkinek sincs haszna belőle. Szóval automatikusan és a jövőre nézve is mindenben neked van igazad. ;-)

2010. jún. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kötözködést te kezdted a legelső mondatoddal. A segítséget viszont én nyújtottam. A te linkedet a kérdező még húsz percig nézegethette volna, mire megtalálja a választ. Majd ő eldönti, hogy melyikünk válasza volt számára hasznos. Ne legyél már olyan büszke arra, hogy tanár vagy, én is az vagyok!
2010. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze! Neked van igazad.
2010. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ!
2010. jún. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!