Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német C2 nyelvvizsgán mennyire...

Német C2 nyelvvizsgán mennyire számít ha rosszul használom a nemeket?

Figyelt kérdés

A kérdés adott: ha keverem a nemeket/névelőket, azért mennyi pontot vonhatnak le?


Anno gimisként kiszenvedtem egy B2-es nyelvvizsgát, azt túl lehetett így élni, hiszen a leveleket be lehetett tanulni otthon, kíváncsi vagyok hogy a C1-es szinten mi a helyzet.



2018. aug. 26. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedben C2 szerepel, ami anyanyelvi szintet takar, a leírás alapján viszont ez csak egy elírás, és a C1-re vagy kíváncsi, jól gondolom?


Szerintem ez alapvető dolog, egyszer nyelvbotlásra is lehet fogni, de ha folyamatosan bizonytalan vagy ebben, többször is tévesztesz, az hatalmas probléma. Azért felsőfokú nyelvvizsgán nagyon nem elég az, hogy te a középfokot is csak kiszenvedted.

2018. aug. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdésben elírtam, a leírásban már jól adtam meg.


Azért kérdeztem rá, mert angolból rájöttem, hogy habár sose tudtam azt a 12 igeidőt anyanyelvi szinten használni, mégis megvan a C1-es nyelvvizsgám, és akármikor leveleztem vagy beszéltem anyanyelvi beszélőkkel sose volt gondom komolyabb témáknál sem.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a némettel is el lehet-e boldogulni annyi szépséghibával, mint a névelők felcserélése, vagy ott azért már komolyabban befolyásolja az érthetőséget. Az nem zavar, ha "gáz", hogy töröm a nyelvet.

2018. aug. 26. 21:30
 3/5 A kérdező kommentje:

Pl. magyar példával szemléltetve. Nem mindegy, hogy egy magyarul tanuló azt mondja, hogy


1. eset: Szeretnék kérni egy szelet pizza.


vagy


2. eset: Pizza kér szelet.


Mivel nem vagyok német anyanyelvi beszélő, fogalmam sincs hogy nekik a névelők felcserélése az első, vagy a második esethez tartozik-e. Mert az elsőre még nag valószínűséggel kapnék pontot a nyelvvizsgán, de a másodikra már nem.

2018. aug. 26. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Névelő a német nyelv ALAPJA.


Ha azokat nem tudod, akkor el se menj, mert kivágnak a fenébe.


Egy mondatot nem fogsz tudni összerakni, mert mellékvéragozás Is függ a névelőtől, az esetek, minden!

2018. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

És az angol tök felesleges 12 igeidejét - amiből ŐK MAGUK is használnak 4-5-öt - NE keverd ide.


A német nyelvet névelő nélkül... ha van egy kis sütnivalójuk tíz perc után hazazavarnak.

2018. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!