Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két hónap alatt megtudok...

Két hónap alatt megtudok tanulni így angolul? (többi lent).

Figyelt kérdés

Szóval a nyelvtan része jól megy( 4-es lettem évvégén és lehettem volna 5-s is csak az utólsó 2 hetet ki kellett hagynom a suliból, egészség ügyi problémák miatt) annyi az egész hogy a szókincsemet kellene fejleszteni. Sok mindent megértek. Például a családommal nemrég Prágában nyaraltunk és ott szinte mindent én csináltam a hotelnél, éttermeknél stb...

Tényleg csak annyi az egész, hogy a szavakat kellene tanulnom.

Ti mit gondolto? Mi a legjobb?

Le töltöttem egy alkalmazást, ahol külön a szavakat tanítja( Szókártyák) és még arra gondoltam h beszélek az angol tanárommal, hátha tud még pluszban korrepetálni.



2018. aug. 27. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem derül ki a kérdésedből, hogy mennyire, milyen szintig akarsz eljutni.

Nyilván egy olyan ember, aki valamilyen szinten ad magára etéren (mondjuk tolmácsoknál, szakfordítóknál kötelező, de egy valamit magára adó nyelvtanárnál is), az folyamatosan fejleszti magát, ha máshogy nem, hát azzal, hogy fordít, tolmácsol, benne van a nyelvben (és ezáltal a szakmájában), aktívan használja, és ezáltal mindig szembe jön eleinte több, aztán ahogy rutint szerez, kevesebb olyan kifejezés, amit még nem hallott.



Persze vannak-voltak s mindig lesznek is profi tolmácsok-szakfordítók, de én, aki 10 éve múlt, hogy gyakorlom a szakmát (szakfordító vagyok), nem tekintem magam késznek.



Persze, ha csak a praktikus mindennapi élethelyzetekben való elboldogulás a célod, akkor abba lehet hagyni az aktív nyelvtanulást, de akkor is célszerű ismételgetni. A nem használt nyelvtudás hamar el tud illanni. (én angol-olaszos voltam egykor, olaszos munkám nagyon ritkán és akkor is csak nagyon kevés van,így már csak angolból tartom magam profinak(igaz ez utóbbi nyelvben rengeteg szakterületen)... szóval tapasztalatból beszélek.

2018. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem írni, hogy a cél az, hogy megértsem amit nekem mondanak angolul illetve engem is megértsenek, ne álljak ott hülyén h "ez meg mit mondott"( van amit megértek, de pont azért mert a szókincsem nem a legjobb ,ezért nem mindent értek.). Most beszélgetek például egy sráccal angolul és eddig tökéletesen megértettem( kivéve egy-két szót) ,de Októberben megyünk vissza Prágába és az a cél, hogy tudjak vele rendessen beszélni. Mert a nyelvtan része tényleg megy, ahogy azt már leírtam a szavakkal van gondom. Rendszeresen beszélgetek vele, az lenne a lényeg hogyha személyesen találkozunk akkor tudjak vele komunikálni. Illetve bárkivel Prágában( aki tud angolul).
2018. aug. 27. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézz rengeteg filmet/sorozatot angolul, és olvass.
2018. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha aktuális még esetleg (bár már letelt a két hónap): szerintem is olvass, de ne "csak úgy", hanem használd a [link] felületét. Az a lényege, hogy olvasod a szöveget, az ismeretlen szavakat lefordítja, és a végén ezeket szókártyákon gyakorelhatod a szövegkörnyezettel együtt. Én levadásztam a neten néhány kedves gyerekkori regényemet, feltöltöttem, és azokat olvasom. Annyi intelligencia van benne, hogy a gyakoribb szavakat veszi előre gyakorlásnál. A Chrome böngészőbe is be lehet építeni addonként. A fordítás persze béna, mert a google translate-t használja, de át tudod írni (én gyakran simán törlöm a rosszul fordított szavakat, mert úgyis vár a rendszerben további 3000 arra, hogy gyakoroljam).

2018. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!