Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a Vetési suli?

Milyen a Vetési suli?

Figyelt kérdés
Gondolkozok rajta hogy oda megyek, de még nemtudom. Aki oda jár tudna mesélni rola? Hogy milyen a diákélet? Milyenek az emberek ott? Jól tanítanak-e? Milyen a nyelvoktatás? Milyen ott kollégistának lenni?

2018. aug. 28. 11:23
 1/2 anonim válasza:
A kollégium most lett felújítva, a nyelvet pedig nagy óraszámban tanuljuk
2018. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Benkő Zsoka válasza:
65%

Kedves Érdeklődő,

Én negativ véleménnyel tudok szólgálni: a lányom a Vetésibe jelentkezett biológia szakra és be is jutott, konkrét elhatározása van, orvos akar lenni.

Kijárta a 0 osztályt, ami egy nagy átverés volt, mert az iskola azt igérte, hogy ha megvan a középfokú nyelvvizsája, akkor a tudásának megfelelő további oktatást kapja angolból. Ennek ellenére kezdőként tanitották az angolt azaz 3 év alatt SEMMIT sem újat nem tanult angolból. A 10 osztály végére pszihologus segítségét kellett kérjük mert idegileg tönkrement. Tanulmányi eredménye 2,3, ezért lemondtunk az eredeti tervről, hogy orvos legyen.

Ekkor megnéztem a kompetenciamérés eredményét és a legnagyobb meglepetésemre az Ő eredménye volt az évfolyam legjobbja, azaz szövegértés 2114 és matematika szintén a 4 elsőbe volt 2040. Amikor megkérdeztem az iskolát, hogy miért van ilyen nagy különbség az értelmi szintje és a jegyei között azt a választ kaptuk, hogy keressünk másik iskolát.

Az első sokk után elgondolkoztunk a további lehetőségeken és a tanult anyag között, és kiderült, hogy nem tud más iskolába menni, mert a 10 osztály végére rengeteg tantárgyból nem haladtak olyan ütembe, mint más iskolák, ezért egész vakációt tanulással töltötte, azért, hogy másik iskolába megfeleljen a 10 osztályos szinten (és az az iskola hibája nem az ővé) augusztusba dicséretesen levizsgázott, most már a valós 10 szint tudásból.

Jelenleg 11 osztályos tanuló és szín 5-ös ismét terve az orvosi, aminek most reális esélye van.


Azért írtam le a tapasztalatinkat, hogy ne járjon más is pórul, mert ha egy ilyen véleményt olvastunk volna, valamint ha azt tudtuk volna, hogy a kompetenciamérés eredménye ennyire nem számít az iskolának és ennyire letörik azt aki tanulni akar, akkor biztos, hogy NEM a Vetésit választottuk volna.

Aki az iskolát a kompetenciamérés eredménye rangsorolás szerint válassza, az számítson arra, hogy az iskolának az nem számít semmit és nem is valós hiszen a legjobb eredményt elért tanulót nem szeretik.

Remélem tudok segíteni a suli választásban.

2019. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!