Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cserediakprogram. Ha az...

Cserediakprogram. Ha az utolso ket evemben kimennek, mi lenne?

Figyelt kérdés

szoval, most megyek 10-be.

azon gondolkoztam, hogy mi van akkor hogyha az ASF cserediak programmal az utolso 2 evemet (11,12) ott vegeznem? szoval ott is erettsegiznek le?

tudom, hogy nagyon draga. a penzzel nincs problema, a szuleim nagyon tamogatoak es van is eleg penzuk az egeszre.

legyszi, ne szoljatok le. most csak fontolora veszem.

valaki csinalta? amerika / angliaba szeretnek egyetemre menni de meg nem gondolkoztam ezen annyira.

van 2 nyelvvizsgam, egy angol felsofoku es meg egy B2-es. ezenkivul meg beszelem ugye a magyart, meg meg egy tavolkeleti nyelvet.

a lenyeg, hogy megy az angol.

szerintetek? elonnyel jarna, hogyha az utolso 2 evet ott vegeznem? mert ugye hogyha ott erettsegizek le, akkor nem kell osztalyozot tennem a magyar iskolamban, nemde?



2018. aug. 30. 00:14
 1/8 A kérdező kommentje:
lehet teljesen hulyeseget irtam, de kerlek ne primitiv, lenezo modon valaszoljatok hanem emberi modon.
2018. aug. 30. 00:18
 2/8 A kérdező kommentje:
egyebkent Amerika/Anglia, szivesen mennek mindket helyre tovabb (gimi). Szoval nem csak Amerikara gondolok a cserediak progi szempontjabol
2018. aug. 30. 00:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Az lenne, hogy qrva jol erezned magad!!! Komolyan.


Ha Angliat valasztod, semmikeppen se menj Londonba vagy kornyekere, mondjuk ez csak az en velemenyem.

Ha az USAt valasztod, szinten jobb egy kisebb varos, mint egy 10millios.

En ugy tudom, hogy a cserediak programok csak egy evre szolnak, de lehet, hogy rosszul tudom. Viszont a masodik evre egy masik cserediak ceggel egy masik suliba szinten ki tudnal menni (csak penzkerdes).


Sajat tapasztalat: a magyar nyelvvizsgapapirokat rohadtul nem erdekli senki a magyarokon kivul. Kulfoldon sokkal inkabb jellemzo, hogy "csak" beszelgetnek veled es ugy merik fel, hogy tudsz-e angolul vagy sem.

Sok sikert!!!

2018. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszt!

Igen, tudom hogy alt. egy evre szolnak, de vegulis ha visszamennek Mo-ra az 1 ev utan, miert ne mehetnek ki ugyanazzal a ceggel a kovetkezo osztalyba, nem?

Huh, a nagyvarosok 10 milliok? Kar, pedig szivesen mentem volna NY vagy LA-be.

Penz az nem lenne gond de biztos nem engednem a szuleimnek hogy 10 millio/evet fizessenek ki. Borzasztoan draga.

Egyebkent mar irtam a cegnek emailen keresztul, szoval varom a valaszukat de,

Ha valakinek van velemenye, ossza meg! PRO es contra is kene, nagyon vacillalok, de egy evre mindenkepp ki szeretnek menni.

Es ugye osztalyozovizsga is lesz, ezert lenne praktikus ha 11 es 12be is mennek mert akkor ott tudnek erettsegizni es nem kene osztalyozot letennem.

2018. aug. 30. 02:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én AFS cserediák voltam, és náluk nem mehetsz ki két évre. Ha hazajöttél egy év után, akkor nem mehetsz többet ki velük, ez a szabály. Viszont ismerek olyat, aki hazajött USA-ból, aztán saját költségen visszament, megbeszélte a kinti családjával meg a sulijával, és ott érettségizett, meg járta ki az utolsó évét, csereprogram nélkül.

A költség az mindig ugyanannyi, szóval azt hiszem ilyen 3 millió most kb, akkor is, ha New Yorkban vagy (ami kb. esélytelen, mert a nagyvárosokban nem nagyon vannak fogadócsaládok), meg akkor is, ha Alaszkában. Nem te választod meg, hogy hova mész, oda kell menni, ahol családot találtak neked. Ismerek olyat, aki nagy lelkesedéssel ment Amerikába, hogy hú, milyen menő helyen lesz, aztán Alaszkába került és kutyaszánnal járt iskolába, meg ilyesmi. :D

Ha van valami kérdésed, szívesen segítek. :)

2018. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Es akkor valaki tud olyan szovetkezetet, ami tobb evre is ki tud kuldeniv
2018. aug. 30. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A 10millios varost ugy ertettem, hogy 10millio lakosu. Szoval jobbak es biztonsagosabbak a kisebb, 1-2 millio lakosu, vagy annal is kisebb varosok.


Szerintem minden cserediak szervezet csak 1 evre ad lehetoseget. Esetleg egy masik szervezetnel tudsz jelentkezni egy masik evre, bar szerintem ez is necces. De az jo otlet, amit az elozo irt, hogy a csaladdal megbeszelni stb.

Baratom fia a YFU-val ment ki, szinten az USA-ba.

2018. aug. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van egy szövetkezet de az nem cserediák. Nézz utána a UWC-nek. Velük 2 évre lehet kimenni, de nem könnyű bekerülni.
2018. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!