Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt, intenzív tanulás...

Egy év alatt, intenzív tanulással milyen szintre lehet eljutni holland nyelvből?

Figyelt kérdés
Másik nyelv mellett tanulnám, de minden nap foglalkoznék vele, amennyit csak tudok. Angolt és egy kevéske németet is tanultam korábban, ha ez számít.
2018. szept. 2. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hollandiában majdnem mindneki beszél angolul inkább azt fejleszd ha már valami hasznot akarsz belőle.
2018. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre! Nagyon sok hasznot lehet belőle húzni, még Magyarországon is. Egy pályakezdő is már nagyon jó fizetést kap (én is a hollanddal dolgozom, tudom). Egy év alatt kb olyan B1es szinten voltam, igaz én egyetemi keretek közt tanultam. 2 év alatt simán el lehet jutni egy B2es (középfokú)szintre. Nem kell felsőfokú ahhoz, hogy elhelyezkedj, elég egy középfokú nyelvtudás is. Ha pedig párosítod az angollal, nyert ügyed van, természetesen ha itthon szeretnéd használni.

Ha van kérdésed írj, hátha tudok válaszolni ;)

2018. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Kedves első, a kérdésben sehol nem áll, hogy ő pont Hollandiában akarná használni.

De ott is nagyon jó ha tudsz. Az csak egy álomvilág, hogy ott mindenki tud angolul. Persze, hogyne. Annyit meg tudnak kérdezni, hogy mit szeretnél inni/enni egy étteremben stb. ,de pl ha már fontosabb ügyet kell elintézni, se kép se hang nincs náluk. Nyilván van kivétel, de általában csak egy nagyon alapszintet tudnak, mivel náluk az "értettségi" feltétele az alapfokú angol tudás. Én mikor Hollandiában tanultam, angolul szinte semmi komolyabb dolgot nem tudtam intézni. Sőt még az egyetemi tanárok sem tudtak mindig mindent angolul elmagyarázni. Ennyit erről.

De legalább ne etessük már szegény tanulni vágyó embert azzal, hogy felesleges, miközben nagyon nincs így.

2018. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves első!



Hollandiában még sok egyetemi tanár sem tud rendesen angolul (ugyanakkor való igaz, hogy az átlag holland nyelvtudása összehasonlíthatatlan az átlag magyaréval). Az alap konyhanyelvet még beszélik, de ez nem azt jelenti, hogy az angol lenne az anyanyelvük, vagy hogy az angol helyettesítené a hollandot. Igenis nagyon hasznos nyelv, Hollandiában pedig - ha ott akarsz élni, vagy nem az üzletben vagy az informatikában vállalsz munkát - feltétel, főleg, ha normális munkát akarsz. Az, hogy "még az utcai koldus is beszél angolul", nem azt jelenti, hogy a hivatalban rendesen fognak kommunikálni angolul. És ez baj? Nem! Bármennyire "világnyelv", nem az angol az egyetlen "hasznos" nyelv, és már a briteknek is egyébként elegük van ebből. Nem az angol fontosságát vitatom (anyanyelvi az angolom (is)), csak tudom, hogy más nyelv is ugyanolyan hasznos tud lenni, még nyelvterületen kívül is. Tavaly csak angol nyelvű képzésre jártam itt Hollandiában, ma már két szakot végzek, a másik holland nyelvű. De tavaly is borzasztó hasznos volt a hollandtudásom, mert a kevésbé jól beszélő tanárokat meg tudtam kérni, hogy hollandul magyarázzák el röviden, amit előadáson erről és erről mondtak. Ha meg itt elkezdeném sorolni a rengeteg előnyömet a kezdetekben, reggelig itt ülnék.

2018. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!