Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen háborús nyelveket...

Milyen háborús nyelveket érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Gondoltam pl a perzsa és arab nyelvekre, amik Iránban/Afganisztánban/Irakban vannak.

Még miket érdemes tudni?


2018. szept. 11. 07:55
 1/4 Bétó apó válasza:
Ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy. "Háborús nyelv" vagy sem, arabul mindenképpen érdemes tudni valamennyire, ha arab országba mész. Volt szerencsém járni néhány arab országban a fajsúlyosabbak közül (mondjuk melyik arab ország nem "fajsúlyos"???), Irak, Libanon, Egyiptom, Líbia, hatalmas segítségemre volt az a néhány mondat, amit arabul tudok, számos ajtó nyílt meg így előttem, ami nem biztos hogy megnyílt volna ha csak angolul tudok. Sőt, olykor rosszabb is történhetett volna... Az a néhány szó hatalmas meglepetést és fülig érő mosolyt eredményezett a legtöbb helyi lakosnál, és mindenhol szinte barátként kezeltek, sebaj ha sokszor angolul kellett besegítenem magamnak, amikor nem értették mit mondok. De ugye az igyekezet. Amúgy meg alapszinten nem olyan nehéz az arab nyelv, mint ahogy elsőre gondolná az ember...
2018. szept. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Oroszul érdemes tanulni, hátha egyszer még egy oldalon fogunk harcolni.
2018. szept. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Klingonul magyn érdemes. A jövő nyelve.
2018. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Utolsó, erről még nem is hallottam, csak az eszperantóról, azzal mi a helyzet?

2018. szept. 11. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!