Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Háborús történet, érdemes...

Háborús történet, érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés

A vietnami háború alatt játszódna, a Szakasz című film ihlette, de nem másolni szeretném. Arról szólna, hogy van egy fiatal pár, akiket szétszakít a háború, és a lány a kedvese után megy, és megtapasztalja a háború szörnyűségeit.

Gondolom ahhoz, hogy sikeres írás legyen, rengeteg háttérkutatást kell végeznem, érdemes elkezdenem?

Ha igen, hol kezdjem, és milyen szemszögből érdemes írnom? Szereplő, vagy külső szemlélő, múlt, vagy jelen?

Viszonylag "közepes idő óta" írok, 2011 nyara óta, 2 éve. Azóta sok kis fanfictiont írtam, saját ötletből, de most szeretnék egy komolyabbat is, ami neadj' Isten, el is ér valamicskét :)


2013. aug. 3. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, azok alapján amit leírtál, szerintem érdekes lenne :)

Szívesen elolvasnám, az alapötlet jó.

Persze a siker nem csak ettől függ, én például egy unalmasabb történetet is szívesebben olvasok ha olyan az író stílusa hogy szinte "olvastatja" velem :)

Én is szoktam történeteket írni, és szeretem is ezt csinálni.

Ha úgy gondolod kezdj neki, ha nem is ez a könyv, de lehet hogy egyszer egy írásod majd nagy sikert arat :)

Én szurkolok.

15/L

2013. aug. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ezt kérdezted, de a tervbe vett témádról beugrott egy nagyszerű film:


Hosszú jegyesség

(Un long dimanche de fiancailles, 2004)

[link]

2013. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a biztatást, örülök, hogy hasonló állásponton vagyunk!:)

Második: Nem baj, köszönöm, meg fogom nézni, ebből is ihletet tudok majd meríteni!:)

2013. aug. 4. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne a dolog. Szerintem vagy külső szemszögből vagy a lányéból írd.

Járj könyvtárba, olvass el háborús könyveket, (dokumentum)filmekből vagy az internetről is vehetsz információkat a regényedhez.

2013. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!