Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készülhetnék fel a...

Tegan17 kérdése:

Hogyan készülhetnék fel a román érettségire?

Figyelt kérdés
Nincsenek különösebb problémáim a nyelvvel, erős közepes vagyok, de szükségem lenne az érettségin egy 90% fölötti eredményre. Valami ötletet el van, hogyan csináljam, mit készüljek? (Amúgy Erdélyből vagyok)

2018. szept. 14. 23:14
 1/2 anonim válasza:

Tanuld meg nagyon jól a leckéket (a III. tétel leckéit), oldj példa feladatokat, majd ellenőrizd magad a barem segítségével :)

Én is Erdélyből vagyok, 11.-es, és kb a nullán vagyok románból. Próbálok fejlődni, magán tanárhoz járok stb, remélem meglesz az 5-ös:)) Én csak álmodok 90% fölötti eredményről, esetleg tudnál tippet adni, hogy hogyan tanuljak magamtól románul (a hétköznapi beszédet pl.) A plusz óra is jó, de édes kevés a sikerhez. A leckékből pedig az összeset tuti nem tudom bemagolni, ha nem tudok románul elég jól :)(

Sok sikert neked!

2019. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt gondolom sokan elmondták már, de próbálj meg minél többet olvasni románul, nézz filmeket/sorozatokat/videókat románul. Amúgy ez-e eleg nehéz, mert alig van néhány filmnek román szinkronja...
2019. jan. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!