Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek 3 hónapra, fél...

Szerintetek 3 hónapra, fél évre vagy 1 évre éri meg inkább kimenni külföldre? (11. -ben, középiskolás tanév)

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményetek, tapasztalataitok. Mennyit lehet fejlődni nyelvtanulásban (és minden másban)? (most B1-B2-es szinten vagyok)

2018. szept. 16. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
16 évesen 3 hónap is nagyon sok időnek számít, ráadásul (anyaként mondom) ennél tovább egy tinit nem engednék el otthonról, a megszokott környezetéből. A nyelvben otthon is lehet fejlődni, ezért 2018-ban nem kell a világ végére menni. Napi 24 órában tudsz anyanyelviekkel beszélgetni, akármilyen nyelven. Olcsóbb, kevésbé kockázatos és a család rendszerében marad a tini is, ami szerintem ebben a korban nagyon fontos szempont. (Lehet lepontozni.) N34
2018. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha belevágsz, akkor mindenképpen 1 évre! Én is voltam cserediák, 1 évre mentem. A 3 és 6 hónappal az a baj, hogy mire rendesen beilleszkedsz, megy a nyelv, vannak barátaid stb, addigra mehetsz haza, ami nem kellemes. Mindenkinek az 1 évet szokták tanácsolni, és még kb. senki sem bánta meg. :)
2018. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egész életre, de ha választani kell, akkor 1 év. Feltételezem, hogy cserediáknak akarsz menni, nem pedig vécét pucolni veszel ki egy évet londonba.


Kezdjük ott, hogy külföld távfogalom, más egy Szlovákia, Ausztria, ahol felülsz a vonatra és ott vagy, más egy UK, ahonnan azért haza lehet ugrani egy hétvégére, és más egy USA vagy Japán, nemcsak hogy nagyon messze vannak, az utazás az átlag magyar pénztárcának több mint fájdalmas. Ezt gondold meg. Csak te tudhatod, mennyit bírsz, de ha ismered magad eléggé, és tudod, hogy bírod, akkor az 1 év a minimum. Rengeteget fogsz fejlődni, nem mint nyelvbeszélő, hanem mint ember, rengeteget önállósodsz azzal, hogy kitörsz az otthon szorításából, a komfortzónából, egy idegen világba, főleg ilyen fiatalon.


Nyelvre még azért gyúrjál rá.

2018. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4%

"Csak te tudhatod, mennyit bírsz, de ha ismered magad eléggé"


Ugyan, hagyjuk már! 16 évesről beszélünk, jó eséllyel nulla élettapasztalattal. Mit tudhatna arról, milyen egy egész évig más országban élni? Egy felnőtt sem tudja felmérni, nemhogy egy gyerek. Az is biztos, hogy aki ilyen tanácsot ad egy gyereknek az sem nevel egyet sem.

2018. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!