Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A fishing & hunting pecatévé...

A fishing & hunting pecatévé gyöngyszemeket tud kreálni. Hogyan kellene ezeket helyesen kifejezni, írni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy spíler, de valami hibát érzek, valaki helyretenné ezt a kérdéskört?


Van egy sorozat a "With Pupa", azaz Pupával. Ez egy pecásember, a beceneve Pupa.


Reklámozzák úgy, mint "Horgászat Pupával", amikor általánosságban beszélnek róla. Az egyik epizód címe például: "With Pupa – Horgászat Palócországban"

de a tv-s ajánlóban: "With Pupa - Angling in Palócland" van írva. Ez csak nekem szúrja a szemem? Tudom, hogy a "Palóc" az sehogyan sem fordítható le angolra, sőt a tót még annyira se, de úgy tudom vagy lefordítunk mindent, vagy semmit. A metrón is az hangzik el, hogy Keleti-pályaudvar, ha az angol szöveg hallatszik, nem East-station.


Ha Chesterfield-nél pecázna akkor Chestermező lenne? Vagy Új York, ha a szabadság szobornál? És az az in az nem azt jelenti itt, hogy benne, tehát a palócföldben pecázik? :) Nem lenne helyesebb "at"-al?


Miképpen lehetne fülnek nem bántóan, hunglishmentesen, angolosan megfogalmazni egy ilyen címet?



2018. szept. 17. 13:14
 1/2 anonim válasza:

We use in when we talk about a town, a city, or country:


Jane lives in Hartsdale, a suburb of New York City.

I live in New York.

New York City is the largest city in the USA.


[link]


"With Pupa - Angling in Palócland". Szerintem ok. Pont mivel nincs rá szó, így elfogadható. Majd később lesz rá szó ha valaki talál rá ki valamit :D. Azt utána már nem lesz ok. Van még egy jó pár ilyen szó amit beraknak más országokból.

2018. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!

Hát ha jó hát jó. Csak ne lenne annyira hunglishos ízű.

2018. szept. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!