Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan irjak oroszul ciril...

Hogyan irjak oroszul ciril betukkel a gy, ny, ty -s szavakat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincsenek ilyenek az oroszban, de magyar szavakat kell leirnom ciril betukkel, es nem tudok ezekkel mit kezdeni.

#orosz #ciril #ciril betuk
2018. szept. 22. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Word - beszúrás - Szimbólumok - Ott vannak cirill karakterek. Az N betü (oroszban H) után kell az a lágyító jel.
2018. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mért kell magyar szavakat leírni cirill betűkkel? Ilyen hülye a tanárod? Ennek nincs semmi értelme! A két nyelv hangtanilag nem összeegyeztethető. Az oroszban a d-ből, n-ből és t-ből akkor lesz gy, ny és ty hang, ha utánuk je, jo, ju, i vagy ja betű van, vagy esetleg lágyságjel.
2018. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Гь, нь, ть. De ez attól is függ, hogy mi jön utánna. Mert van olyan magánhangzó (je/е, jo/ё, ju/ю, ja/я, i/и) ami hatására alapvetően ilyen lesz pl:нет (latin betűkkel: net, de a lágyulás miatt a kiejtésben nyet) Remélem tudtam segíteni.
2018. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Most látom, hogy elírtam... nem "гь" hanem "дь" a "gy". Bocsánat.
2018. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek!


#1 nem a ciril betuk beszurasaval bajom, de azert koszi.


#2 Utoljara oroszt tobb evtizede tanultam es akkor sem tudtam, es nem is hasznaltam. Most egy hivatalos iratot kell kitolteni, ahol le kell irni ciril betukkel is meg siman is egy csomo mindent, es itt akadtam el :) Amugy koszonom, ez a lagyitas jel volt amit kerestem, de nem ugrott be, de most igy megvan.


#3 Nagyon koszi, nagyon sokat segitettel, be is ugrott ahogy olvastam az elotted szoloval egyutt tokre beugrott..

2018. szept. 22. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!