Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szláv nyelvvel lehet...

Melyik szláv nyelvvel lehet legjobban megérteni a többi szláv nyelvet?

Figyelt kérdés

2018. szept. 22. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az orosszal, tekintve hogy a belorusz (Fehéroroszországban használják) az nagyjából az orosz egyik dialektusának is megfeleltethető lehetne, hiába számít külön nyelvnek. Több helyen is hivatalos nyelv az orosz. Ja és pl:egy ukrán és egy orosz ha akarja akkor megérti egymást, csak nem feltétlenül akarják...
2018. szept. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek keleti-szláv nyelvek. Nyugati(Cseh-szlovák-lengyel)-keleti(orosz-ukrán-fehérorosz/belorusz, ruszin, stb.) és délszláv(horvár-szerb-szlovén-bolgár/macedón) persze, hogy hasonlítanak. Próblok rájönni, hogy melyik anyanyelvű személy érti legjobban a csoportokon kívülieket. Például sok bolgár állítja, hogy érti az oroszt, holott keleti nyelv. Legtöbb szláv nyelv pedig panaszkodik a lengyelre és szlovénre, hogy az megy a legkevésbé.
2018. szept. 23. 00:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szlovákiai magyar vagyok, tudok szlovákul.

Az oroszt nem értem, egy két szócskán kivül semmit. Ukrán már valamivel közelebb van de abból is csak néhány szót tudok értelmezni. A kárpátaljai ukránt már érthetőbb.

A csehet azt értem rendesen a lengyelnek pedig kb a 30-40% át értem meg. A dél szláv nyelvek is hasonlitanak de azokat sem tudom megerteni tisztességesen. Ugyhogy az oroszt tudnám ajánlani, azt beszéli a legtöbb szláv.

2018. szept. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
92%
Az ukrán és az orosz nagyon hasonlítanak egymásra, így bármelyikkel próbálkozhatsz. Az egyik anyanyelvem az ukrán, ezzel könnyedén megértem az oroszt (bár az írása az orosznak sokkal bonyolultabb), és persze a többi szláv nyelv sem okoz hatalmas gondot. Nem mondom, hogy nem kell hozzá nagyon figyelni, hogy megértsem, de kilehet silabizálni és ha kicsit beleéled magad, akkor még válaszolni is tudsz :)
2018. szept. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!