Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni az angol mellé?

Figyelt kérdés
(Lehetőleg ne legyen német és francia)...
2010. jún. 22. 22:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%
olasz, spanyol, ezek még talán "keresettek"
2010. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:

Az olasz tetszene ... :)

Esetleg kis nyelvek közül?

2010. jún. 22. 22:30
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha mérnök vagy, akkor német, ha multinál dolgozol, akkor német vagy francia. De hasznos még az orosz is. Nekik van a legnagyobb befolyásuk Európára. Esetleg valamelyik skandináv nyelv.

Az olasznak és a spanyolnak azon kívül, hogy azon a két félszigeten használhatod, sok hasznát nem látom - kivéve, ha Amerikába szeretnél menni. Vagy ha csak a nyelvvizsga kell. Vagy ha valami szépen hangzó nyelvet akarsz (bár erről is eltérnek a vélemények)

2010. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%
igen, a német hasznos és kell is, ha mérnök akarsz lenni.
2010. jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

És informatikusnak?

Engem az USA nem nagyon izgat. Engem jobban Ázsia (a Távol-keleti része) érdekel, ha külföldre kéne mennem.....

2010. jún. 22. 22:35
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel értek egyet, német, francia a leghasznosabb angol után, ha mégse szeretnéd ezek, akkor orosz.
2010. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
79%

szerintem olyat, ami a világnyelvek közé tartozik.


angol, spanyol, arab, kínai, francia az öt világnyelv, halvány emlékeim szerint, amit még 2002-ben tanultam 9.-ikben földrajz órán. =).


De gondolkozhatsz úgy is, hogy egy szláv nyelvet tanulsz meg, mert tényleg ritkaság számba megy, aki tud szlovákul szerbül, horvátul, lengyelül, ukránul, oroszul, stb.


Vagy ha nem akarsz sok energiát beleölni egy másik nyelvbe, akkor ott a lovári vagy az eszperantó, azok állítólag nagyon egyszerű nyelvek. Hamar lehet belőle nyelvvizsgát szerezni, amik államilag elfogadottak. Legalábbis a lovári nyelvvizsga biztos, hogy államilag elfogadott.


Az olasz is jó, mert különleges, és egyre jobban felkapottabb lesz.

2010. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az eszperantó és a cigány nyelv könnyű. :)

Lehet hogy idén nyáron elkezdem a lernu segítségével az eszperantót...

2010. jún. 22. 22:39
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fontos a használhatóság, akkor próbálkozz meg a latinnal. Latintanulás közben az ember felfedezi, hogy ez a nyelv mennyire az európai kultúra egyik alapja.
2010. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
22:36-os vagyok. Mint informatikus azt tudom neked mondani, hogy az angol az abszolút munkanyelv. Viszont pont az ipar és a gazdasági kapcsolatok, a multicégek miatt leggyakrabban a németekkel fogsz Magyarországon és Európában találkozni, ezért ajánlom neked a németet. Ha mobilinfora szeretnél szakosodni, akkor talán a finn vagy a svéd, de ott még a rénszarvas-pásztor is tud angolul, így ez nem szükséges (Nokia és az Ericson miatt).
2010. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!