Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyik kell a franciában?

Mikor melyik kell a franciában?

Figyelt kérdés

Lui, leur

Le, la, les

En

Y



2018. szept. 25. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy milyen vonatkozásban kellenek ezek a szavak, de ha példákat szeretnél, itt van néhány:

Je lui ai dit qu'il est beau - mondtam neki, hogy ő szép. (hímnem)

Tu leur a donné deux pommes - adtál nekik két almát.

Le garçon, la fille les enfants. - a fiú, a lány, a gyerekek.

J'y étais en été - nyáron voltam ott.

Alors, on y va? - na, megyünk?

2018. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Peldamondatok:

Lui, leur:

Il parle á Max. ----> Il lui parle.

Il dit bonjour á ses amis. ---->Il leur dit bonjour.



Le, la, les:

Il regarde le garcon. ----->Il le regarde.

Il regarde la fille. ----> Il la regarde.


En:

Il y a de la neige partout. Il y en a sur les montagnes. Il y en a dans les champs.


Y:

Je suis sur ma terrasse. J'y mange. J'y dors.

2018. szept. 25. 16:21
 3/5 A kérdező kommentje:
Remélem igy már jobban érthető
2018. szept. 25. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt értem, csak azt nem, hogy mi a feladat, hiszen ezek a mondatok jók, és pontosan megmutatják, mikor mit kell használni.

Mit nem értesz? Mi nem világos?

2018. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Ha névmások jelentésére és használatára vagy kíváncsi:


lui: E/3 személyű részes esetű személyes névmás = neki,

leur: T/3 személyű részes esetű személyes névmás = nekik

Akkor használják őket, ha egy részes esetben álló szót akarnak helyettesíteni velük.


le, la, les: tárgyesetű névmások,

le: E/3 hímnemű tárgyesetű személyes névmás

la: E/3 nőnemű tárgyesetű személyes névmás Mindkettő azt jelenti, hogy őt vagy azt. A helyettesített szó neme dönti el melyiket kell használni és akkor használják, ha az egyesszámban álló tárgyat kell névmással helyettesíteni.

les: T/3 személyű tárgyesetű személyes névmás= őket/azokat Akkor használják, ha többes számban álló tárgyat kell névmással kifejezni.


en: ez egy határozói névmás és általában a "de" elöljárószóval bevezetett mellékmondat vagy "de" elöljárószóval álló főnév helyett áll névmásként Pl. Tu prends du café - Tu en prends.


y: ez is egy határozói névmás, amely helyhatározókat helyettesít vagy "à" elöljárószóval álló főnév helyett is állhat. pl. Tu penses à ton ami. Tu y penses. (viszont egyedül a penser ige esetében vonatkozhat személyre különben tárgyaknál helyekre stb. vonatkozik.) Tu habites à Paris. Tu y habites.

2018. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!