Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "do" miert van ebben a...

A "do" miert van ebben a mondatban?

Figyelt kérdés
Duolingon angoloztam,azt kellett leforditani hogy "vannak kutyaim?" a helyes valasznak meg azt mutatta hogy "do I have dogs?".amit nem ertek hogy a do minek van ebben a mondatban.mi a jelentosege

2018. szept. 27. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerinted hogy lett volna jo? Mit jeloltel be jonak?
2018. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

I have dogs. -> Kijelentő mód

I do not (don't) have dogs. -> Tagadás.

Do I have dogs? -> Kérdés.

A duolingo nyelvtan tanulására elég rossz módszer, ha nulláról kezded az angolt. Javaslom szerezz be egy nyelvkönyvet is mellé.

2018. szept. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

Azert van benne a do mert kerdomondat.

A kerdomondat jobban hangzana any-vel.

Do I have (any) dogs?

2018. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kevered a dolgot a múltidővel, amikor is valóban szó sincs arról hogy kéne bele do


mondjuk úgy hogy


Have I had dogs?

2018. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát azért a birtoklás have-jét régen szórendfordítással rakták kérdő alakba, lehet, hogy erre gondol. Az 1967-ben kiadott Essential English-ben még ez olvasható: Have you a book, Miss E.?

Ezt ma már igen kevesen alkalmazzák, csak egy pár "maradi vénség". :)

2018. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem igazan tudok angolul,csak most tanulom,de a "do"rol ugy tudom hogy csinalni a jelentese.ezert nem ertem mit keres a mondatban.
2018. szept. 28. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hehe. :)

Az csak az egyik használata.

A másik a kérdés és a tagadás segédigéje.

2018. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

#kérdező: Nem igazan tudok angolul,csak most tanulom,de a "do"rol ugy tudom hogy csinalni a jelentese.ezert nem ertem mit keres a mondatban.


Pedig fentebb leírták világosan! Miért nem olvasod el a választ?


A „do” egyrészt ige, jelentése tenni, csinálni, másrészt SEGÉDIGE, amelynek nyelvtani szerkezetekben van szerepe. Például a mondatbéli elhelyezkedésétől függően megváltoztatja a mondat értelmét.


Állítás: You have a dog.

Kérdés: Do you have a dog?


Régebben a „have you got” szerkezet vonatkozott a kérdésre, és ritkán még találkozni vele, de már jó ideje főleg az amerikai angolból teljesen meggyökeresedett világszerte a „do you have”, ami ugyanazt fejezi ki.


Do you have a dog? – Van kutyád?

Have you got a dog? – Van kutyád?

You don't have a dog. – Nincs kutyád.

You haven't got a dog. – Nincs kutyád.


Tehát a „do” ebben az esetben pont olyan segédige, mint a magyarban a jövőidő kifejezésére használt „fog”. Több példát nem tudok, mert nincs több a magyarban, viszont angolban annál inkább. Ha a „do”-t megemésztetted, akkor kezdj el ismerkedni a „get”-tel (a fenti példában is láthattad a múlt idejű alakját, aminek az égvilágon semmi szerepe vagy jelentése nincs abban a mondatban), ami szintén ige és van neki ezer jelentése, főleg, amikor segédige vagy vonzatos ige. Meg ott van még a „take” mint külön állatfajta. Nem fogod szeretni őket az elején, készülj fel rá.

2018. szept. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jajajajj. Nagyon ajánlom ha ennyire nem vagy tisztában az alap nyelvtannal, hogy hagyd a fenébe a duolingót. Keress valakit aki segít neked az alapokban, vagy pedig végy nyelvkönyvet. Mert ez így borzasztó lesz. Csak el fogja venni a kedved, vagy pedig helytelenül tanulod meg.
2018. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy a kérdezőnek nem ártana egy kis magyar nyelvtan ismétlés sem, mert ha annak az alapjaival sincs tisztában (és szerintem nincs), akkor más nyelv nyelvtanát még nehezebb lesz megtanulnia.
2018. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!