Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg románul?

Hogyan tanuljak meg románul?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a 11 osztályt , egy év mulva lesz az érettségim , amin mindenképp át akarok menni . De mivel románból is irok , ezért muszáj lesz megtanulnom a nyelvet. Romaniaban élek , de nem tudom , egyalltalan nem vonzz a román , nem szeretem . Kérlek adjatok tanácsokat , hogy hogy tanuljak meg ,és hogy ti hogyan tanultatok meg

. Nagyon fontos lenne !



2018. szept. 30. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Kezdésnek jó lenne, ha az írásjelek elé nem tennél szóközt.

Most milyen szinten vagy?

2018. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Na Igen, egy bizonyos orszagban lesz, de nem tudod, nem is akarod a nyelvuket megtanulni. Emberek miert csodalkoznak, ha a nemzet nepje azt mondja, ne szivd Itt a levegot, menj a picaba.
2018. szept. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

#2 Oda született, ez az anyanyelve, és ha nem tudnád, Erdélyben vannak városok ahol egy román sincs, sőt még olyan sem aki beszélne románul. Néhol még a hivatalban, és a legtöbb boltokban is magyarul beszélnek, főleg Székelyföldön. Ráadásul magyar iskolák, de képzeld, még magyar egyetemek is vannak arra. Mégis miért kéne megtanulnia románul? Hogy kopjon a tradició, és olvadjon be oláhnak? Csak mert a történelem pont így alakult? Főleg, hogy ő sem szereti a nyelvet, és ő sem akarja. Ezt ugye te sem gondoltad komolyan, hogy "márpedig tanuld meg a nyelvet ne legyél olyan haszontalan" stílust?..


A kérdezőnek pedig azt szeretném mondani, hogy ha nem tudod megkerülni hogy románul ne érettségizz, akkor keress egy olyan ismerőst aki tudna téged tanítani, sajnos nincs más lehetőséged ha az első opció nem lehetséges. Esetleg egy magántanár.

2018. okt. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Talan a bagymamaja szuletett magyar reszre. 73 eve mar nem tartozik Magyarorszaghoz. Na igen, a fiatalok sz@pnak mert nagyi, szulok nem engedikea gyereket azon az orszag nyelv Rn beszelni, ahol megszultek oket, ahovaeszuletett.

Mondom en ezt ugy, hogy anyam erdelyi, megis tudja a nyelvet ahova beszuletett. Akkor miert tanul mindenki angolul, peldaul, de sajateorszaga nyelvet nem tudja, nem kepes befejezni a tanulast.

2018. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

#3!

Akkor kerdezo miert nem jar magyar iskolaba, egyetemre, ahol nem bukdacsolna? Ja, azt nem akarja? Minek kinlodik roman idkolakbane, ha nem tudja a nyelvet?

2018. okt. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy lehetőség még, ha Magyarországon érettségizel. Akkor nem kell románból.
2018. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nyif-nyaf. Én is magyar vidéken nőttem fel (Marosvásárhelyen, mikor még nem volt ilyen rettenetesen eloláhosodva), de mégis megtanultam annyira románul, hogy átmenjek a felvételin és érettségin, meg ne bukjak meg románból.


Magántanár esetleg segíthet, de ha 17 évesen, 10 év suli után (ahol elméletileg heti 3-4 románóra van) még egy mukkot sem tudsz románul, akkor ez már veszett fejsze nyele.

2018. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Egy év alatt nagyon necces lesz megtanulnod Románul, főleg, ha a nulláról kezded. Bár gondolom az alap azért már megvan,nem?

Na meg az sem gyorsítja fel a dolgot, hogy "egyalltalan nem vonzz a román , nem szeretem"

És itt nem arról lesz szó, hogy a falusiakkal elbeszélgess a házkörüli teendőkről, hanem érettségi lesz. A román, meg épp olyan bonyolult, mint a magyar. A román nyelv érettségi is épp olyan bonyolult, mint a magyar nyelv. (gondolom én, én magyarból érettségiztem)

Ha ilyen fontos, nagyon durván rá kell gyúrnod a románra, sok különtanár van erdélyben, akik erre specializálódtak, mint a te eseted.

2018. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én is erdélyi vagyok, 11. osztályos, aránylag jó tanuló vagyok, de románul mégsem tudok. Látom, vannak, akik félre vannak infomálva:)) (értem ezt azokra, akik azt kérdezik, hogy nem tudunk románul, vagy valami hasonlók). Elárulom: amitől Romániában élek, nincs nagyon lehetőségem, hogy napi szinten halljam az utcán a románul beszélgető embereket, nem tudok román boltos nénivel beszélgetni.. mert a környéken nem is él egy román se. Én is a nulláról kell/kellett kezdjem, de mióta kezdtem járni magán órára(egy éve) már nem vagyok a 0-n. Az érettségim még így is kérdéses, a pár hét múlva tartandó próba érettségin sem garantált az átmenő, de már úton vagyok a siker fele. Én is utálom a román nyelvet, de muszáj megtanulni!!!

Kezdj el járni magán órára, ha nincs lehetőséged, olvass román meséket, azoknak könnyű a nyelvezete. Ragozz igéket, kérj segítséget szüleidtől. Minden nap tanulj meg pár szót a szótárból, tanuld a III. tétel leckéit, amiket suliban vesztek, de hanem neten is fent vannak. Kitartást! Már csak egy bő év, és lejár az érettségi. Addig is állj neki keményen, nem kell természetfeletti erő az 5-ös megírásához. Majd írj, hogy a próba hogy sikerült :)

2019. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Neked is sok sikert!!
2019. jan. 16. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!