Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szerepet tölt be az...

Milyen szerepet tölt be az adott szó a mondaton belül (angol)?

Figyelt kérdés

What do you DO?


A DO funkciójára lennék kíváncsi, mert ezt most nem teljesen vágom, hogy verb vagy complement. Mert az első do az ige, nem?


2018. okt. 3. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket soha nem vágtam ezeket a nyelvtani fogalmakat, de beszélni valamiért elég jól megy. De szerintem a DO az ige a do az meg a segédige. What do you like? Itt is a do segédige a like meg az ige. SZERINTEM.
2018. okt. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, ez nekem is eszembe jutott. Köszi! Majd még utánanézek, csak gondoltam, hogy hátha valaki gyorsan meg tudja mondani, mert amúgy ez tuti egy tök egyszerű dolog, csak nekem nem világos.
2018. okt. 3. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Most te leíró nyelvtant tanulsz vagy csak simán angolt? A do ebben az esetben verb. Az első do az auxiliary. A complementek az ige után következő részek.
2018. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nyelvészetet, egyetemen. Csak ez még nagyon az eleje és nem minden világos.
2018. okt. 3. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, akkor ajánlom Quirk & Greenbaum könyveit az angol nyelvtanról, nagyon pontosan és érthetően le vannak benne írva ezek is bennük.
2018. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!