Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland nyelvvizsgának van...

Holland nyelvvizsgának van értelme?

Figyelt kérdés

Szeretnék Hollandiába továbbtanulni és elkezdtem hollandul tanulni Duolingon keresztül és egész jól megy, kifejezetten megtetszett a nyelv, de eddig abban a hitben voltam, hogy oké, hogy egész sokan beszélik ezt a nyelvet, de mivel a holland nyelvet beszélő népek (hollandok, belgák) tipikusan több nyelvet beszélő népek ezért igazából nincs értelme kifejezetten hollandot tanulni (akkor már inkább franciát vagy németet), ha csak nem akar valaki kimenni. Erre most nézem itt Magyarországon is egy csomó helyen lehet tanulni hollandul meg csomó helyen lehet belőle nyelvvizsgázni, sokkal több helyen, mint amire én számítottam. Lehetséges, hogy van értelme nyelvvizsgázni hollandul azon felül, hogy kiváltható vele a diploma? Lehet ez előny itthon, mondjuk egy állásinterjún, hogy nekem van holland nyelvvizsgám?


Csak azért kérdem, mert még az msc előtt szeretnék dolgozni itthon (igen most bsc-n vagyok), illetve azt sem tartom kizártnak, hogy visszajöjjek a hollandiai msc után.



2018. okt. 5. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem mondom, hogy ne tanuld, főleg ha tetszik is, de nem túl elterjedt nyelv szerintem. Én a a kínait fogom elkezdeni megtanulni, amit itthon lehet és tudok is hasznosítani. (Angolul már beszélek) A kínai erősen és gyorsan terjeszkedik és az én meglátásom szerint megéri megtanulni.
2018. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A munka világában nem számít a nyelvvizsga (kivéve közigazgatásban), a valódi nyelvtudás számít. Szerintem felesleges nyelvvizsgára költeni, inkább arra költenék, hogy kint töltsek annyi időt, amivel magabiztosan megtanulom a nyelvet. Illetve ha megtetszett a holland nyelv, és a kultúra, arra törekednék, hogy holland cégnél dolgozzak, akár odakint.
2018. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig pont, hogy megéri, egyre keresettebb nyelv a holland (is). Persze nyilván a nyelvtudást nézik a cégek, de sosem árt, ha bizonyítani is tudod papírral. Ha pedig hollandiai tanulás a cél, oda kell* nyelvvizsga, de akkor vagy ottani állami nyelvvizsga vagy nemzetközi (CNaVT) kell.
2018. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abban igazuk van az előttem lévőknek, hogy a cégek a valódi nyelvtudást mérik fel, s nem a papír miatt fognak alkalmazni. DE nem árt, ha az önéletrajzodban minél több nyelvvizsgát fel tudsz sorakoztatni, hiszen az alapján hívnak be interjúra, hogy mit szűrnek le a CV-dből. Egyébként ha itthon képzeled el az életed, akkor azért is hasznos, mert a multi cégeknél bár az angol a munka nyelve, mindenhol előny,ha az anyavállalat nyelvét is beszéled, így ha itthon szeretnél holland cégnek dolgozni, ez lehet egy előny. Továbbá, ez egy személyes vélemény, de én speciel szeretek mindenről papírt is szerezni, amiről tudást szereztem, mert sosem lehet tudni, mikor jön jól.
2019. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!