Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki általános iskolában a szokásos angol/német opció helyett egy másik nyelvet (egészen konkrétan: franciát) kezd el legelsőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy nyelvész, szimplán csak kuriózumnak tűnik, hogy egy általános iskolában van lehetőség franciát tanulni, amely ráadásul világszinten bőven lehet olyan hasznos, mint mondjuk a német.

A későbbiek szempontjából jó alapnak számít a francia nyelv struktúrája?

Valamelyik oktatási titkár néhány éve nyilatkozta azt, hogy első idegen nyelvként sokkal érdemesebb németül tanulni angol helyett, mert a német nyelvtan sokkal komplexebb rendszer, amely erőteljesebb gondolkodásra, logikai készségek kiépülésére készteti az emberi agyat. A franciával is hasonló a helyzet, nem? Az angolnál mindenképpen bonyolultabb nyelvtannal rendelkezik.


2018. okt. 9. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik nyelv maximum nagyon közeli nyelvrokonság (olasz-spanyol) esetén segíti valamennyire egymást, de egyébként nem hiszek abban, hogy a nyelvek sorrendisége számítana. A szép angol nyelvtana is nagyon kifinomult, nem igaz, hogy könnyebb lenne, mint mondjuk a német. A nap végén az számít csak, hogy (1) angolul mindenképpen tudni kell (2) ha nem tanulsz meg gyerekkorban németül, akkor majd felnőtt fejjel kell nekikezdened, amikor rájössz, hogy az angol után ez a legfontosabb idegen nyelv Magyarországon.
2018. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Én némettel kezdtem általánosban. Utáltam és nem voltam jó belőle, majdnem sikerült megutálnom a nyelvtanulást. Aztán középiskolában már választhattam az olaszt, imádtam, a legjobb voltam az osztályban, és a mai napig részben az olasz nyelvtudásomból élek. Később megtanultam spanyolul és angolul is, mikor már pozitív élmény volt a nyelvtanulás. Tehát a lényeg nem az adott nyelv nehézsége, hanem hogy a tanuló ne nehézségként élje meg a nyelvtanulást.
2018. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

"Valamelyik oktatási titkár néhány éve nyilatkozta azt, hogy első idegen nyelvként sokkal érdemesebb németül tanulni angol helyett, mert a német nyelvtan sokkal komplexebb rendszer, amely erőteljesebb gondolkodásra, logikai készségek kiépülésére készteti az emberi agyat."


Ezt én nem emlegetném a helyedben. A tudjukki mondta. Nyelvészként és nyelvtanárként a pofámról lesül a bőr. Mindent elmond az országról, hogy ilyen emberek kerülnek magas pozíciókba.


Őszintén és világosan egy nagy lófaszt tudok válaszolni erre a felvetésre és az ötletre. Mindenki tanuljon elsősorban angolul. Nem, nem "angolul vagy németül vagy bármilyen nyelven." Marhára nem lehet bőven olyan hasznos, jelentleg nincs olyan nyelv, ami az angol hasznosságát megközelíti. Ha már tanul az ember angolul, utána lehet franciázni meg bármi, utána már emberszámba veszik az illetőt.

2018. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy gondolom, hogy csak hátrányba kerül miatta a gyerek, mert továbbra is az angol és a német az elfogadott nyelv mindenhol ebben a sorrendben. Lehet franciával bohóckodni, de úgyis meg kell tanulnia legalább az angolt vagy a németet és utána már úgysem fogja a franciát használni, mert ha ki is megy külföldre, akkor a kettő közül valamelyiken fognak hozzá beszélni. Feltételezem, hogy szülőként nem úgy tervezed, hogy 18 évesen kiküldöd a gyereket Franciaországba és ott él majd haláláig? Mert akkor tényleg elég csak a francia tudás...


Az, hogy jó alapnak számít-e egy nyelv egy másik idegen nyelvhez: Tanultam angolt, tanultam németet. Ennek ellenére nem segített, hogy előtte már tudtam angolul, sőt inkább egy kicsit nehezített, mert folyton az angol szó jutott eszembe. Vannak kisebb átfedések egyes szavak között, de olyan hatalmasat nem segít.

2018. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Magát szopatja.

Az angol az alap. Utána van értelme bármi másnak.

Egyébként óriási tévedés azt hinni, hogy az angol "könnyű" nyelv. Annak tűnik, mivel morfológiailag defektív nyelv, de ha túllépsz a konyhanyelvi szinten, sokkal nehezebb, mint a német.

2018. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

#5-tel egyetértek. Nekem még általánosban mondta a némettanárnőm, hogy a német és az orosz, francia stb eleinte nehezek, bonyolultak, de amint megértetted a nyelvtant, 1-2 év után egyre egyszerűbbekké válnak. Ezzel szemben az angol eleinte tűnik könnyűnek, aztán közép- vagy felsőfok után, mikor már szeretnél választékosan beszélni, baromi nehézzé válik. Ezt akkor még nem értettem, de abszolút igaza volt.


Amúgy szerintem már pici gyermekkortól kezdve érdemes angol-német kombót elkezdeni. Ez nem leterheltség egy gyereknek, ők még nagyon könnyedén tanulnak nyelveket, ezt ebben a korban ki is kell használni.


Az angol és a német után már tanulhat, amit akar, de szerintem manapság Európában ez a 2 legfontosabb nyelv.

2018. okt. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként gyermekként olyan nyelvvel érdemes kezdeni, aminek bonyolult a nyelvtana, mint a német és utána vagy vele egyidőben az angolt, ami így baromi egyszerűnek fog tűnni(saját tapasztalat). Fordítva nem érdemes, akik gyerekként csak angolt tanultak, szenvednek minden nyelvvel, aminek kicsit is bonyolultabb a felépítése.
2018. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

"akik gyerekként csak angolt tanultak, szenvednek minden nyelvvel, aminek kicsit is bonyolultabb a felépítése"


Jóféle kannásbor lehet nálatok otthon, hagyj belőle nekünk is! Ezt a hülyeséget honnan vetted?

2018. okt. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
19%
A #7-esnek pedig igaza van, én is tanultam angolt 5 éves koromtól, de most, hogy németet tanulok sokkal nehezebb azt megérteni az angol egyszerű nyelvtana után (angolba nincs KATI szórend, nincsenek sich-es igék stb.).
2018. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
# 9: Ha a KATI szórend meg a sich-es igék nehezek, akkor nem a víz a hülye.
2018. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!