Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szóbeli nyelvvizsgára...

Német szóbeli nyelvvizsgára hogy lehet könnyen megtanulni a tételeket?

Figyelt kérdés

Normális, segítőkész válaszokat várok! Eléggé kétségbe vagyok esve. Most kezdtem el készülni a szóbelire, kaptam a tanáromtól anyagot, elkezdtem tanulni de 2 nap alatt nem tudtam megtanulni egy oldalt. Csak bemagolva menne de annak nincs értelme mivel nem tudom másnap visszamondani. Már a sírás kerülget. Angolból nem volt gondom a szóbelivel, sőt magyarul sincs gondom a tanulással de ez most nagyon kifog rajtam, és még ez csak az első tétel. Nem is hatalmas mennyiség mert 4 oldal összesen.

Németesek! Lenne valami hasznos tippetek hogy ti hogyan csináltátok? Vagy csak az elején ilyen nehéz??

(Muszáj megcsinálnom mert 2 nyelvvizsga szükséges a diplomámhoz sajnos, úgyhogy nincs kifogás.)

N


2018. okt. 21. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért akarod szó szerint megtanulni? Írj minden tételhez egy-egy vázlatot, hogy az adott tételben mire kell kitérni. Olvasd át párszor a tételt, majd a vázlat alapján fejtsd ki, amire emlékszel. Ha túl kevés maradt meg, akkor olvasd át még egyszer. Csak a vázlatot kell "megtanulni", de az rögzülni fog elég hamar.
2018. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú ez jó ötlet! Nagyon kedves tőled hogy írtál!

Igen lehet az a gond hogy görcsösen ragaszkodok a szöveghez, meg mondom magamban magyarul a fogalmakat pl és azt próbálom leforditani. (szakmai nyelvvizsga sajnos)

2018. okt. 21. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!