Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing területén tanulok, az angol után melyik a második legnépszerűbb nyelv, ami ezen a téren hasznos lesz majd?

Figyelt kérdés

Angolul felsőfokon beszélek, aktív is a nyelvtudásom. Németül csak tanítottak, de nem sok ragadt rám.

Az olaszt szeretem hallgatni nagyon, néhány szó ragadt már rám, ezt szívesen tanulnám.


De szeretnék olyan nyelvbe időt és energiát fektetni, ami később esetleg a munkám során is hasznos lehet.


Melyiket válasszam? Németet vagy olaszt? Vagy valami egész mást? Minden véleményt köszönök!



2018. okt. 24. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Orosz?
2018. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hú, hát erre nem gondoltam. Az gondolom nem 2-3 év, mire oroszul valaki folyékonyan beszél, nem úgy, mint egy német vagy olasz esetén. Ott tényleg a betűktől kellene kezdenem, azt hiszem. :) Hány év egy stabil orosz középfok elérése?
2018. okt. 24. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Spanyol? Én azt mondanám kapásból hogy németet de mint írtad nehezen ragadt rád.
2018. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Célországtól függ, de a legesélyesebb a német. Magyarországon rengeteg a német cég, és német területre a legkönnyebb kijutni.


Tudok kicsi olaszul is (érettségim van belőle), 30 év alatt egyszer ha használtam, akkor is csak udvariasságból. Ha nem dolgozol Olaszországban, soha nem fogod használni az üzleti életben.

2018. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mandarin. Kiejtése és az írás nem egyszerű, de a nyelvtan baromi könnyű. Sok pénzt és fáradságot megspórolhatsz, ha jól tudsz beszélni.
2018. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha olasz vagy német céghez fogsz menni akkor szükség lesz rá egyéb esetben nem...
2018. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!