Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol frissíthetném fel angol...

Hol frissíthetném fel angol nyelvtudásomat, ha az erősen megkopott? Nem találok így állást.

Figyelt kérdés

Van középfokú nyelvizsgám angolból, de már tizenéve csináltam. Azóta egy munkahelyen sem kérték. Most váltanék és mindenhol tudni kellene angolul. Én meg már sokat felejtettem és a bátorságom is elszállt. Tudom, hülyeség, de valahogy ki kellene csalogatni belőlem. :) Melyik nyelviskola foglalkozik ilyesmivel? Tehát nem nyelvizsgát akarok, csak gyakorlatilag angolul tudni. :) Esetleg az is praktikus lenne, ha munkahelyi szituációk is lennének. Pl. telefont felvenni, ügyféllel angolul beszélni, üzenetet átadni, problémát megoldani. Személyesen kávéval kínálni... nem is tudom. Szóval ami egy munkahelyen kellhet.

Tudtok ilyen helyet, ahol nem a nyelvi tesztekre, hanem a valós nyelvtudásra mennek rá a tanárok. Ráadásul olyanok, hogy rá tudnak venni, hogy megszólaljak. :)



2018. okt. 28. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Én azt javaslom neked, inkább keress egy magántanárt! A csoportos nyelvórák vagy vizsgára készítenek fel célirányosan, vagy egy szintre hoznak fel csoportosan, de egyéni igényeket egyik sem elégít ki. Neked valami beszédközpontú dologra lenne szükséged, és főleg olyan szókincsre, amit a munka világában használni lehet. Én tanárt keresnék a helyedben, hiszen úgy bátrabban is szólalsz meg, ha egyvalaki van veled, és nem egy csoport előtt félsz attól, hogy beégsz, illetve tényleg a te szintedhez és igényeidhez lehet szabni mindent.
2018. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én is csak az első választ tudom megerősíteni. Egy anyanyelvi tanár még jobb lenne.
2018. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
Talán a magyarral kéne kezdened (nyelVVizsga)!
2018. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as. Nem haragszom, biztos rosszul megy a sorod, ha másokban csak a hibát veszed észre. Látod, én hagytam egy hibát a szövegben, te pedig az illemet nem ismered. Nem vagyunk tökéletesek.
2018. okt. 29. 06:30
 5/5 anonim ***** válasza:

"Melyik nyelviskola foglalkozik ilyesmivel?"


Elvileg mindegyik: odamész, csinálsz egy szintfelmérőt, aztán hagyod, hogy tanítsanak.

2018. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!