Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme lehet egy gimnázium...

Mi értelme lehet egy gimnáziumi magyar-olasz két tanítási nyelvű tagozatnak?

Figyelt kérdés

Persze, ismerem a mondást, hogy ahány nyelvet beszélsz, annyit érsz, szóval ennélfogva minden nyelv hasznos, ugyanakkor mégis meglepett, mikor megláttam, hogy a kőbányai Szent László Gimnáziumban van ilyen tagozat, mert eddig még csak nagyobb nyelvek kéttannyelvű (angol, német, francia, spanyol) képzéseiről hallottam.

Mit gondoltok, "kifizetődő" ilyen szakot indítani, valóban hasznos?

Egyébként tudomásom szerint a Szent László Gimnázium egy híres, színvonalas intézmény.


2018. okt. 30. 09:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem egyértelmű a kérdésem, tehát: leginkább azért lepett meg, mert az olasz nem tartozik a világ legfőbb nyelvei közé, hisz egyedül a 60 milliós Olaszország a jelentősebb hely, ahol beszélik.
2018. okt. 30. 09:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Németet is tanulunk itthon, és azt se beszélik nagyon máshol, csak ott.
2018. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. az ország nyugati részén éltem, és itt az olasz sokkal hasznosabb volt, mint a spanyol vagy a francia. Rengeteg olasz tulajdonú cég volt a környéken, illetve az export-import, fuvarozás, turizmus is sokkal élénkebb az olaszokkal. Én teljesen jól megéltem az olasz nyelvtudásomból.
2018. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!