Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar felirattal is van...

Magyar felirattal is van értelme filmet nézni angolul? (tanulás szempontjából)

Figyelt kérdés
A suliban eddig kezdő csoportban tanultam angolt, de majd emeltre fogok járni. A felzárkózáshoz fogok járni órákra a nyáron. A tanár is tanácsolta, hogy nézzek filmeket angolul. Magyar felirattal eddig is néztem, de az nem tudom, hogy mennyire hasznos...Angol felirattal meg nem igazán értem még.
2015. jún. 16. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán... Mármint, ha komolyan nyelvet akarsz tanulni, és nem egy-két szót megtanulni, akkor nem javaslom.


Csak hogy legyen egy kis szemléltetés... Hat éve nézek animéket eredeti szinkronnal, magyar felirattal, mégsem tudok japánul.


Az a baj, hogy ha nézed a filmet, akkor általában a magyar feliratra fogsz koncentrálni, hogy megértsd a filmet. Ha tanulni szeretnél, akkor vagy olvass inkább kezdőknek való angol könyvet egy szótárral a kezedben, vagy nézd meg először magyarul a filmet, és utána angolul (nem magyar felirattal!).

2015. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme felirattal nézni. Csak ez a passzív tanulási forma. Én is gyakran magyar felirattal nézek filmeket, és abból a szempontból jó, mert így új szavakat tudok tanulni (mert ha csak angolul nézném, akkor nem biztos, hogy megértenék minden egyes szót). Bár manapság rászoktam az angol feliratos filmekre, meg azokra, amiken egyáltalán nincs is felirat. Ez utóbbi már aktívan fejleszti a hallásutáni készséget.

Ha angol felirattal nem igazán érted a filmeket, akkor keress fiataloknak szóló filmeket/sorozatokat/rajzfilmeket, és majdcsak hozzászoksz.

2015. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Angol felirattal angol filmet nézni van értelme. Szerintem akkor a kiejtés, és a hallott szövegértés javul. Pár szó is rád ragadhat, de szerintem inkább az eddig megtanultakat eleveníted fel, tartod szinten és mélyíted el. De ha angol felirattal nem érted, akkor nézz olyan filmeket angol felirattal, amiket már jól ismersz(esetleg rajzfilmet) és szinte kívülről tudod, hogy mi fog jönni. Én franciát tanulok. Ha magyar felirattal nézem, akkor a francia szövegből nem értek olyan sokat, de ha francia felirattal nézem, akkor nagyon sokat értek belőle. Van egy ismerősöm, aki úgy tanult meg németül, hogy németül nézett meséket, de ő sok éven keresztül. Az is fontos dolog, hogy ne úgy akarj megtanulni angolul, hogy semmi erőfeszítést nem kell tenned. Írd ki a tankönyvből vagy szótárfüzetből a szavakat, amiket tudni kell, és minden nap mondjuk egy A/4-es oldalnyit tanulj meg. A hétvégén ismételd át a szavakat, amiket azon a héten tanultál. A nyelvtant is ugyan így írd le magadnak. Oldj meg minden a témához kapcsolódó feladatot a tankönyvben, munkafüzetben. És minden nap pihenésképpen egy rövid film, ha mindennel készen vagy. És ne csak a lehető legkevesebbet akard tudni, amihez alig kell erőfeszítés, hanem mindent akarjál tudni. És ha szeretnéd, és hiszel benne, és mindent megteszel, akkor sikerülni fog. Sok sikert, és kitartást!
2015. jún. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor majd keresek egy olyan filmet, amit már 1000x láttam és megpróbálom angolul, angol felirattal. Eddig magyar felirattal néztem őket, így is megmaradt pár szó, kifejezés, de biztosan sokkal hatékonyabb lenne, ha nem a magyar feliratra koncentrálnék. Ilyen rövidebb videókat, interjúkat szoktam nézni angolul, addig nézem míg meg nem értem, hogy miről van szó. Angolórákra is fogok járni majd a jövő héttől kezdődően, de ezt többen is tanácsolták, hogy így is sokat lehet tanulni.

2015. jún. 17. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!