Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám a hallott...

Hogyan tudnám a hallott szövegértésemet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Keresgéltem az interneten ötleteket, de nem igazán találtam. Már nagyon rég óta tanulom a németet, de egyszerűen alig megy a hallott szövegértés része. Hiába vagyok majdnem B2-es szinten, alig értem amit mondanak. Ezen kívül sok szót ismerek, viszonylag jól beszélek, de ez nem megy. Nem tartom olyan jónak a szöveget is nézni, mert így kevésbé fejlődök. Már próbára tettem magamat Ausztriában, de nem gazán értettem semmit, amit sok év tanulás után szégyennek tartottam.

2018. nov. 1. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is ne izgulj, annyira nincs nagy baj veled, a német ugyanis nem egységes nyelv, a legtöbb helyen az adott tájszólást beszélik, vagy ahol elvileg a Hochdeutsch-ot, ott is eléggé érezhetö a helyi nyelvjárás.

Ez fokozottan érvényes Ausztriára!

(Vígaszként: az igazi németek is sokszor nem értik egymást, ha más részröl származnak, szóval ez nem csak a te problémád)

Ami segíthetne valamennyire, ha filmeket nézel németül, mindenféle felirat nélkül és nem görcsölsz rá a szövegre, hanem lazán veszed - így ragad ugyanis leginkább rád az, amit hallasz.

Nekem a felirattal nézés nem segített, mert akkor a szöveget olvastam és nem hallgattam.

2018. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van, hogy rengeteg nyelvjárás van. Az a baj, hogy sokszor olyan egyszerű szavakat nem hallok ki. Ez keserít el.
2018. nov. 1. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan jártam annak idején angolból. Egyetlen megoldást találtam. Hallgatni, hallgatni, hallgatni. Olyat, ami érdekel, felirat nélkül. Riportok kedvenc színésszel, énekessel, íróval. Sorozatok, amiket nem láttam és érdekelt mi lesz. Stb stb. Napi 4-6 órában csak hallgattam. 3 hónap után már látványos volt a különbség. Hallgattam buszon, takarítás közben, futás közben, este lefekvés előtt. Adj bele mindent és gyorsan túljutsz rajta!
2018. nov. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!