Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 Telc angol nyelvvizsga?

B2 Telc angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Valaki volt mostanában Telc-en? Lenne pár kérdésem. Mikor használhatok szótárat? Readingnel, levelnel, szobelinel? A listening az egyes feladatok között meg fog állni egy kis időre, hogy be tudjam írni a megoldásokat?

A szóbeli előtt van felkeszulesi ido? Es ha igen, mennyi? Köszönöm szepen.



2018. nov. 2. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
read the fucking manual
2018. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors es hasznos válaszod. Elolvastam mar ketto különböző TELCes konyvben is, es azert mertem megkerdezni, mert van amit nem emlitettek, es van olyan is, amit mashogy irtak le.
2018. nov. 2. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan 2 éve voltam, de nem hiszem h változott volna. Nem lehet szótárt használni egyáltalán és szóbeli elött kb. 5-10 perc volt a felkészülés idő
2018. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én 2015-ben voltam (és azóta tudom, hogy változott a vizsga felépítése - 2 levelet kell írni most már, ha jól emlékszem), de szótárat nem lehetett használni egyáltalán.

Listening-nél volt egy kevés idő a megoldások beírására.

A szóbeli előtti felkészülési idő 30 perc volt (akkor kezdtünk el a párommal felkészülni, amikor az előttünk lévőek elkezdtek felelni a másik terembe - ami 3*10 perc).

2018. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a kerdes nagyon ismeros, nem tudom minek kerdezed meg tobbszor...

Nem lehet hasznalni szotarat sehol sem.

Igen, megall a listeningnel egy kis idore, hogy beird a megoldasokat.

Szobelire 15-20 perc a felkeszulesi ido es kapsz egy lapot, ahova kiirhatsz egy vazlatot, azt beviszed es ranezhetsz vizsga kozben, de ne csinald sokat, ha jol tudom vonnak le erte pontot. A partnereddel folyton probald tartani a szemkontaktust es osszetett mondatokat hasznalj. Probalj sokat ervelni meg ha a partnered elakad valahol, akkor segits neki, ne uljetek csendben.

2018. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!