Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi esély van...

Szerintetek mennyi esély van hogy átmegyek angolból?

Figyelt kérdés
Középfokú angol írásbeli érettségim végett elvagyok keseredve, mert sajnos nem az volt amire készültem. Ezért 17 pontot értem el ami tudom nagyon kevés :( Szóbelin bizonyíthatok még, de bárhogy készülök az összes anyagot egyszerűen képtelen vagyok megtanulni. Folyamatosan tanulok,de félek.

2018. nov. 16. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Szóbelire nem is muszáj bemagolni a tételeket, azok csak azért vannak, hogy ötleteket adjanak miről lehet beszélni a témában. Próbálj meg úgy készülni rá, hogy megnézed a tétel címét, pl. "Housing" és fejben összeraksz pár mondatot (akár magyarul) a házról. Ezután esetleg átolvashatod a kapott tétel szövegét is, hátha ad még ötletet amiről lehet beszélni.
2018. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha olyan szinten tudsz angolul is, mint magyarul, akkor nem sok esély van rá.
2018. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nagyon jó, hogy készülsz és készülj is csak szorgalmasan. Nézd végig a tételeket és mindegyiket dolgozd ki magadnak. Nem azt mondom, hogy konkrét fogalmazásokat kell írni mindegyikhez, amiket szóról szóra be kell magolni (sőt az nem jó, mert ha egy szó hirtelen nem jut eszedbe, akkor megakadhatsz és nem biztos, hogy eszedbe jut más, ha elveszíted a fonalat), viszont szerintem sokkal jobb és egyszerűbb, ha már előre felkészülsz és nem ott találkozol velük először. Nyilván nem elvont vagy bonyolult témákról van szó, de én pont emiatt tartom nehéznek a szóbelit, mert annyira általános és egyszerű, hétköznapi dolgokról kell beszélni, amihez az ember szerintem nem feltétlenül van hozzászokva. Például beszélgetsz arról, hogy mi történt veled egy nap, mit szeretnél csinálni, mit olvastál, mit láttál a moziban stb., de az nem annyira valószínű, hogy egy hétköznapi szituációban el kell magyaráznod egy barátodnak, hogy mi az a család/hobbi/környezetvédelem stb. Ráadásul a vizsgán figyelni kell arra is, hogy logikus és követhető legyen a feleleted, kapcsolódjanak egymáshoz a mondataid és a témák, amiket érintesz, tehát fel legyen építve a felelet. Tudom, hogy valakinek ez megy spontán is, mert ebben profi és kreatív, gyorsan jönnek az ötletek, de valakinek kicsit több időre van szüksége hozzá. Emiatt érdemes készíteni egy vázlatot, hogy mit szeretnél elmondani és szerintem sokkal jobb, ha a saját ötleteidre alapozod, mert akkor könnyebben megjegyzed és emlékezni fogsz rá, hiszen a sajátod.
2018. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Külön megjegyzem nem is lett oly negatív válasz amire számítottam. A legnagyobb gondom az, hogy bár szorgalmasan tanulok (mint írtam) nekem nagyon-nagyon rossz a nyelvérzékem. Ugye 20 tétel van nekünk és 20 párbeszéd (plusz képleírás, de nekem az másodlagos). Időben elkezdtem tanulni mégis csak a párbeszédekről mondhatom el azt, hogy háromnegyedét tudom. A tételekből szánalmasan rosszul állok :/ pedig csak 4 napom van. Szóismétlésekért, írási hibákért elnézést ha van csak már fáradt vagyok :D
2018. nov. 16. 23:53
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
17 pontot? Te jó isten. És nem egyértelmű, hogy megbuksz-e. Angoltanár vagyok, és mindig elmondom, hogy bele lehet szarni az érettségibe úgy, ahogy van. És akkor rinyál, hogy "rossz a nyelvérzékem wáwáwáwáanyacseréldkiapelekát," miközben valószínűleg évek óta magyar szinkronnal néz minden filmet és egy ggezn kívül nem kommunikált mást angolul senkivel.
2018. nov. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs olyan, hogy valakinek nincs nyelvérzéke. Van a szorgalmas és van a lusta ember. Osztálytársam bukásra állt németből, és a tanárnak meg azt mondogatta, hogy "jajj nekem nincs nyelvérzékem, felesleges járnom különórákra" :D meg is bukott végül. Tudom, hogy te nem tétlenül ülsz legalább,

DE

Hiába tanulsz, ha nem koncentrálsz az anyagra. Én is sokáig úgy voltam a matekkal, hogy tuti azért vagyok szr belőle, mert nincs érzékem hozzá, de miután heti egyszer eljártam matektanárhoz és folyton gyakoroltam otthon doga előtt, felvittem magam egy biztos négyesre egy elég szigorú tanárnál.

Figyelj oda, rendesen olvasd át, mondd fel, és játszd el ezt egy csomószor. Ezen kívül mást nem tehetsz.

2018. nov. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#5 És ugyan mi értelme lenne, ha nem magyar szinkronnal nézne filmeket? A színvonalas, megnézésre érdemes alkotások Nyugat-Európában, Skandináviában, esetleg Lengyelországban, Romániában készülnek, a kérdező pedig angolul tanul.
2018. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni: sikerült! Meglepődtem, mert mindenki dícsért utána, hogy milyen jól beszélek :D
2018. dec. 23. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!