Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegennyelvet kezdjem...

Melyik idegennyelvet kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés
Olaszból van felsőfokúm, angolból alapfokúm, (azt nem is szeretem annyira), elég sok a szabad időm, ezért úgy gondoltam , hogy elkezdek tanulni magamtól egy új idegennyelvet. Melyiket ajánlanátok és miért? Magamtól, teljesen önállóan tanulnám (ahogy az angolt és az olaszt is). Minden tanácsot előre is köszönök!
2010. jún. 26. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sztem angollal küszködj még, jó hasznát fogod venni később!

amúgy német. ha a "start!" könyvből tanulsz, érteni fogod:) jól leírja a nyelvtant stb.

2010. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a spanyolt, mert az konnyu nyelv, foleg az olasz utan. Ha az angol nem tetszik, a nemet meg annyira sem fog. Abban viszont igaza van elsonek, hogy az angolt meg eroltethetned, mert az eleg fontos manapsag.
2010. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha munkához kell, akkor az angol hasznos mindenekelőtt.


Ha fel akarsz csapni nyelvvizsgabizonyítvány-gyűjtőnek, akkor olasz után a francia pofonegyszerű lesz, olasz+francia után pedig a spanyol és portugál nevetségesen könnyű lesz (kivéve, ha összekeverednek a fejedben).


De az alapján is dönthetsz, hogy mi a hobbyd, mi érdekel. Akit az irodalom, zene vagy filozófia érdekel, annak a német lesz a kézenfekvő választás (meg a francia), akit buta diktátorocskák élete és politikája, annak a spanyol (én így tanultam meg spanyolul), de az orosz is egy érdekes világra nyitja ki az ablakot. Az angol egyébként kb. mindenre jó, nagyon hasznos.

2010. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is a spanyolt tanuld, mert elvileg az könnyen fog menni az olasz után. :) Ráadásul meg elég sokan is beszélik.
2010. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem először még a németet, és utána pl a spanyolt :)
2010. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Wow, olaszból magadtól jutottál el felsőfokig? Gratula! Hogyan, miből tanultál, meddig tartott? (csak mert én is gondolkodom, hogy elkezdem egyedül)

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, egyetértek a többiekkel, hogy erőltetni kellene az angolt, vagy spanyolt vagy franciát. Angolt, mert azzal szinte bárhová mész, megértenek. Spanyolt, mert azt sokan beszélik, és mert nem nehéz, franciát,mert az újlatin(vagy hogy nevezik) nyelvek hasonlítanak egymásra így nem lesz nehéz megtanulni(próbáltál már meghallgatni egy francia szöveget, mennyit értesz belőle?).

Ha egyet lehet mondanom, akkor a franciát választanám a helyedben.

2010. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!