Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánljátok?

Melyik nyelvvizsgát ajánljátok?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fèlèről hallottam, tapasztalatok alapján írjatok lègyszi hogy melyik milyen. Előre is köszönöm :)
2018. nov. 22. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
felsőfokút
2018. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyenlőre a közèpfokút szeretnèm megcsinálni,èn maga a nyelvvizsga nevère gondoltam. (Pl. Ecl )
2018. nov. 22. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ milyen nyelvből szeretnél!

Angol: Language Cert, BME, Corvinus. (Hirtelen ennyi jut eszembe.)

Német: DSD, Goethe, ECL, BME, Corvinus.


Én az angol nyelvvizsgámat a Language Cert-nél szereztem meg. Szerintem ez egy kifejezetten könnyű vizsga (sokkal egyszerűbb, mint a TELC.) Nagyon korrektek voltak az írásbeli feladatok. Teljesen hasonlóak a felkészítőben található feladatokkal. A szóbelin volt egy pár "fura" kérdés, de az is tökre egyszerű volt. Szóval ha angolból csinálod, akkor én ezt ajánlanám. (Pluszba még nemzetközileg is elfogadott.:))


Most jelenleg a németre készülök, eddig a BME jön be nekem. :) lehet használni szótárat egész írásbeli alatt. (De ez csak államilag elfogadott bizit ad)

De a DSD az nagyon nehéz. Azzal akár német egyetemre is jelentkezhetsz! De ott diagrammokról kell írni fogalmazást, illetve a szóbeli nem bemagolt, lerágott csont témákból áll, hanem a mai társadalmat érintő problémákról kell beszélni. (Migráció (nem ami Mo.n van), körny.védelem).


Remélem segítettem! ;)

2018. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szèpen! ;)
2018. nov. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!