Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi körülmények között...

Az alábbi körülmények között teljesíthető a felsőfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Előre szólok, ez egy amolyan "semmi se tetszik" eset, ha nem így lenne, gondolkozás és kérdéskiírás nélkül egyszerűen csak belevágnék.



- 6 év alatt kopott középfokú tudásom van. Akkor azért elég jól tudtam és jó a hosszútávú memóriám, így talán nem vészesen kopott, de azért valamennyire mégis.

- Igazából pénzt nem nagyon tudok szánni rá.

- Ami az időt illeti: tanfolyam egyes hétvégéken, tanfolyamra tanulás, otthon gyakorlás, sport, háztartást vezetek, szociális élet. Én pedig nem a pörgést szeretem, hanem a nyugalmas, lassú életet.


A nyelvtantudásom kopott, de ez az, amit szerintem eléggé gyorsan vissza tudnék hozni, szóismeretemet én magam közepesnek ítélném, olvasott szöveget, ha lassabban is, de megértek. Hallott szöveg értésem csapnivaló (és 6 év is az volt), de ezzel gondban leszek, mert alapból nem a legjobb a beszédértésem.



Mi javasolható?


Igazából a középfokra való visszahozatal és a kommunikációképes szint (elhelyezkedéshez) mindenképp cél, de ha már angoloznom is kell, akkor hasznos motiváló erőnek érzem a felsőfokú komplex nyelvvizsgát.


2018. nov. 25. 15:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot: Ha elmész nyelvvizsga-felkészítő tanfolyamra vagy magántanárhoz, akkor ott kizárólag a kiválasztott vizsgaközpont feladatait gyakoroljátok be. Nem fogtok a nyelvtannal foglalkozni, mert felesleges, ami hiányosság előjön a feladatok megoldása közben, azt ott 1-2 szóban újra át lehet ismételni, akkor is, ha már 6 éve nem használtad a nyelvet.


Szóval ha egyedül szeretnél rá felkészülni, akkor neked is ezt javaslom. Magnóhallgatáshoz emelt szintű érettségi anyagokból is lehet készülni (csak azok a középfokú nyelvvizsgának felelnek meg, ezt azért vedd figyelembe), ha kifogynál belőlük vagy más vizsgaközpont audio anyaga is jó lehet.

2018. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!