Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lengyel B2 nyelvvizsga tavassz...

Lengyel B2 nyelvvizsga tavasszal? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenlegi lengyel tudásom egy biztos alapszint. Több nyelven beszélek - ezek közül ami szláv, az orosz (C1). Egyedül napi szinten 2 órát és tanárral heti 2x45 percet tanulok lengyelt. Kicsit nehéz, de nem lehetetlen a nyelv. Kinek mi a tapasztalata? Mennyi idő volt, mire el tudtatok menni a nyelvvizsgára? Ha szorgos vagyok, ezzel a tempóval van esélyem április közepén letenni a B2-es nyelvvizsgát? :) (A kulturált) válaszokat előre is köszönöm! :))

2018. nov. 25. 16:19
 1/3 buszter ***** válasza:
Ha nagyon akarod akkor igen. Én is B2 re készülök de en Lengyelországban fogom letenni mert kell az állampolgársági vizsgahoz. Van jó lengyel oktató anyagom, ha szeretnéd elküldöm. Irj privatban email címet. Ill., ha szeretned beszélgethetünk gyakorolni a beszélgetést :)
2018. nov. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Válaszolni a kérdésedre sajnos nem tudok, de hasonló cipőben járok. Oroszul felsőfokon tudok (3 éve élek Kijevben). Fél éve kezdtem tanulni lengyelül magam, hobbiból. Megérteni kb 80 százalékban mindent megértek. Az én problémám a beszéddel van, mert egyszerűen nincs kivel.

Ami a gyakorlást illeti, én az oktatas.hu-ról szedtem le lengyel érettségiket.

Amennyire én tudom, Magyarországon az origó nyelvvizsga foglalkozik lengyellel. Én annó orosz középfokon voltam origón, és a telc/ ecl vizsgákhoz képest sokkal könnyebbnek tűnt, szóval a nyelvvitsgától is függ.

Amit még saját tapasztalatból kiindulva tudok javasolni, az hogy nézz sok youtube videót, sorozatokat lengyelül. Nekem ez vált be.

2018. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi történt azóta? Sikerült a nyelvvizsga? Tudnál néhány szót írni róla? Én most vagyok hasonló helyzetben.

2020. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!