Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt milyen szinten...

1 év alatt milyen szinten lehet megtanulni olaszul?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egyéni, de mégis mi reális. Teljesen nulláról.

2018. dec. 6. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Első nyelv? Milyen módon tanulod? Iskolában, magantanárral, egyedül? Napi hány órában?


Nekem mivel 4.nyelvem, 1 év lenne a felsőfok, már kacsingattam rá. Csak most nincs időm.

2018. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a következőktől:

- Hol tanulnád? Nyelviskolában? Magántanárral? Iskolában?

- Mennyi időt szánnál rá, heti hány órát?

- Hányadik idegen nyelvként tanulnád az olaszt? Esetleg lényeges lehet az is, hogy milyen nyelveket tanultál előtte, tanultál-e már latin nyelvet, netán ez az első idegen nyelv, amit tanulni szeretnél?

- Tanulsz mellette még más nyelvet is, vagy teljes mértékben tudsz csak az olaszra koncentrálni?

- Mennyire mennek könnyen a nyelvek?

- Szereted vagy csak kényszerből tanulnád? (mondjuk nekem az jön le a kérdésből, hogy te választottad)


Nekem az a tapasztalatom, hogy nyelviskolában azért elég gyorsan lehet haladni, persze függ attól is, milyenre mész. Én németből voltam heti 2x2 és negyed órás tanfolyamon, akkor kezdtem a nulláról. Így 2 hónap alatt a nulláról megtanultam a legalapabb, lényeges dolgokat. Szerintem azt, amit ott tanultunk, egy iskolában fél év alatt tanulnánk meg. Tapasztalataim szerint iskolában a nyelvoktatás elég lassú, érdemes magántanárhoz vagy nyelviskolába menni.


Ha viszonylag intenzíven tanulod (naponta vagy majdnem minden nap) akkor szerintem egy év alatt középfokig simán el lehet jutni. Ha rendesen tanulsz, de nem naponta, akkor olyan alapfok simán megvan, de akár még egy gyengébb középfok is meglehet.

Ha viszont nem szánsz rá sok időt, csak heti egyszer előveszed például, akkor csak A2 környéke a reális szerintem.


Ezt az én tapasztalataim alapján mondom.

2018. dec. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!