Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Origó Nyelvvizsgaközpont...

Az Origó Nyelvvizsgaközpont japán B2-es vizsgálja milyen?

Figyelt kérdés

Megnéztem a minta feladatsort és összesen 3 feladat volt csak benne.Ugyanúgy 3 feladatot tartalmaz a rendes vizsga?

Szóbelin mire kell ügyelni?

JLPT 3-as szintjével megegyezik?

Lehetőleg olyan válaszoljon,aki már megcsinálta.



2018. dec. 12. 18:07
 1/8 A kérdező kommentje:
*vizsgája
2018. dec. 12. 18:10
 2/8 anonim válasza:
42%
Hat nem tudom mi van a japannal de én horvatbol nyelvvizsgaztam és ott is 3 feladat volt még felsőfokon is
2018. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!;)
2018. dec. 14. 18:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én japánból csináltam komplex alapfokot, elsőre meg is lett nagyon jó eredménnyel, most készülök B2, középfokra.


A JLPT N3 sehol sincsen az origó b2-höz :)


Írásbeli:

Van olvasásértés, elolvasol egy kb. A4-es terjedelmű japán szöveget, majd magyarul válaszolsz a magyarul feltett kérdésekre.


Ha ez megvan, akkor jön a levélírás, ami B2 szinten 17-20 sor! Itt külön meg is jegyezném, hogy van baráti és hivatalos levél is, és mindegyiknek a formaiságát (megszólítás, tárgyalás, dátumozás, levélzárás, elköszönés, stb.) szintén meg kell írni. Ha jól tudom, B2 szinten már nem egy, hanem két levél van. Van egy hosszabb és egy rövidebb is.


A levélírás után következik a "közvetítés idegennyelvre c. rész". Ebben a részben egy szintén A4-es terjedelmű szöveget kell lefordítanod japánról magyarra.


Ha az írásbelivel végeztél, akkor pár nap múlva kezdődik a szóbeli. (Ha jól emlékszem) akkor először van a hallott szövegértése (ez B2 szinten pofátlanul nehéz, túl gyors), majd ha ezzel is végeztél, akkor következik az a rész, ahol neked kell beszélned a vizsgáztatóddal a választott témáról (összesen 15 téma van, ezen belül pedig természetesen bármit kérdezhetnek, szóval a weblapra feltöltött mintakérdésekkel ne is foglalkozz!


Szóbeli:


Az második rész, az irányított beszélgetés, majd jön a képleírás(választasz egy képet, majd arról beszélsz. Értelemszerűen, pl. elmondod, hogy a kép szerint tél van, esik a hó, elmeséled, hogy pl. a gyerekek mit csinálnak a képen (pl. hóembert építenek, szánkóznak, hógolyóznak :D stb.), majd elmondod, hogy miért szereted vagy nem szereted ezt az évszakot... Megemlítesz egy kellemes, vagy kellemetlen eseményt, ami veled történt, stb...


A szóbeli vizsga utolsó része a szituációs párbeszéd, amolyan szerepjáték.


Jó tanács! Az Origó weboldalán közzétett mintafeladatokra ne alapozd a vizsgát, mert a nyelvvizsga központok általában mindig olyan mintafeladatokat töltenek fel, amik sokkal könnyebbek, mint azok a feladatok, amiket majd a vizsgán eléd tolnak.


Ezt a nyelvvizsgát és a komolyságát úgy kell elképzelned, mintha pl. egy európai nyelvből mennél mondjuk TELC-re nyelvvizsgázni, tehát nem könnyebb a nyelvvizsga csak azért, mert ez egy ritkábban oktatott nyelv.

Remélem tudtam segíteni.

2019. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó szuper vagy!:) ennél átfogóbb,meggondolt választ nem is kaphattam volna.Értékelem azt is,hogy ilyen reálisan átlátod a nyelvvizsga rendszert.;)


Üdv

2019. jan. 20. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd beszámolok februárban, hogy milyen volt a vizsga :D (origó B2 japán)
2019. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben,nyugodtan;)
2019. jan. 25. 15:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Sok sikert!😊
2019. jan. 25. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!