Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az erősen meggyengült középszi...

Az erősen meggyengült középszintű angol tudásomat milyen taktikával tudnám újra felfejleszteni erős középfokká?

Figyelt kérdés
2013-ban szereztem meg a nyelvvizsgát, azóta nem használtam, de tavasszal gyakornokként szeretnék elhelyezkedni viszont kb. nulla a nyelvtudásom, annyira megcsappant. Szókincsem korábban sem volt sok, de elég volt a B2-höz. Viszont nem tudom hol és hogyan kezdjem el. Annyi féle ezernyi angol nyelvoldal van 5perc angoltól kezdve yt-os oktatóvideókon át a totál gagyi és használhatatlan Duolingoval bezárólag (amit kipróbáltam és az általános iskolás angol tananyagra emlékeztetett még a vége fele is annyira nevetséges), hogy képtelen vagyok eldönteni milyen tanulási stratégia mentén pörgessem fel újra a tudásomat. Mondani szokták a közhelyes "nézz filmeket" szöveget, ami annyit jelent nálam, hogy 3 szavanként kell 3 percet szótározni a google translate-ben és totál belezavarodok ill. elvész az eredeti célja (hogy anyanyelvi angolt HALLJAK), mert olyan gyér a szókincsem. A monoton szótanulás (most important 1000 word) meg szintén röhejes módszer, hiszen nem marad meg bennem hosszútávon és a legfontosabb szókapcsolatokat nem lehet megtanulni ezzel a módszerrel. Nyáron beiratkoztam egy 1 napon angol kurzusra, ahol lesz**tak és nyomatták a tök rágós elméletet 50k forintért. Életem legrosszabb angol nyelvtanulása volt, kidobott pénz az ablakon. Összefoglalva: GŐZÖM SINCS HOL KEZDJEM. Kérlek segítsetek! Köszi.

2018. dec. 12. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Readlang. A lényege: olvasol egy szöveget, az ismeretlen szavakra kattintva lefordítja neked, és a végén szókártyákat csinál belőle, a szövegkörnyezettel együtt. Gyakorláskor a gyakoribb szavakat veszi előre. Ne a már feltöltött szövegeket böngészd, hanem keresd meg a kedvenc gyerekkori regényeidet angolul, töltsd fel magadnak és azt olvasd benne. Ha fizetsz, akkor automatikusan fel is olvastathatsz minden szót, de ingyen is megteszi, csak akkor mindig nyomkodni kell a kis hangszóró ikont. Nekem nagyon sokat segített.
2018. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ankiba beleírod a megtanulandó szavakat és hozzá egy példamondatot is. (Az Anki arra jó, hogy hosszútávon benned maradjon a tudás.)

Vagy itt van egy szuper kész anki csomag: tematikus szótár 5286 szóval és kifejezéssel. [link]

Mondattanuláshoz ezt próbáld ki: [link]

Filmezésen kívül lehet olvasni: én egy Kindle-t ajánlanék feltelepített angol-magyar szótárral. Elég ráböknöd a szóra és felugrik a magyar jelentés, aztén ezeket a szavakat külön gyűjti és az Anki beírva tanulhatod őket.

Olvashatsz szintezett könyveket is: kezdve mondjuk egy párszáz angol szó tudását kérő könyvecskével.

Vagy hallgathatsz tanulási céllal készített podcasteket naponta több órát: soknak bevált (nekem nem) az Effortless English, van még: [link] és [link] is.

2018. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!