Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg önállóan...

Hogyan tanuljak meg önállóan angolul erős középfokon/gyenge felsőfokon?

Figyelt kérdés
Meg van a középfokú nyelvvizsgám de sajnos nem nagyon használom a nyelvet ezért jelenleg B2 szint alatt vagyok, de szeretnék minél gyorsabban a fent említett szinten angolul beszélni,írni. Önállóan ezt hogyan, milyen módszerekkel valósíthatom meg? Jelenleg sajnos nem tudok tanfolyamra járni. Milyen tippeket, tanácsokat tudtok mondani?

2018. szept. 24. 20:57
 1/3 anonim válasza:

Nézz youtube videókat, rengeteg "angol óra" is van ott fent. Sorozatozz, filmezz, olvass. Nagyon jo szókincsre tehetsz szert hírek olvasasaval, ezert ajanlom a BBC newst például. Aztán kereshetsz az interneten is olyan oldalakat, vagy telefonra letölthető alkalmazásokat, amiken chatelhetsz külföldiekkel angolul. Vegyél nyelvtan gyakorlós könyvet megoldásokkal, és oldogasda feladatokat, vagy az interneten is van rengeteg feladatlap megoldasokkal együtt:)


[link] ez a youtube csatorna szerintem nagyon jó, könnyen érthetően magyaráz az úriember.

2018. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Költözz ki angliába egy évre és ott Au-paireskedj, és ott járj nyelviskolába (anyukám is ezt csinálta, majd az egyetemen a sok egyetemista közül egyedül ő értette meg az ausztrál tanárukat), vagy olvass angolul könyvet, nézz filmekets/sorozatokat angolul, ismekedj angolokkal/amerikaiakkal/ausztrálokkal az interneten stb. Én pl most rendeltem meg a Harry Pottert angolul és csak angolul nézek filmeket/sorozatokat
2018. okt. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1, ez mind jo otlet, de beszelni is gyakorolni kell, ahhoz, hogy valaki tudja a nyelvet.
2019. jan. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!