Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt fel ehet készülni...

Tralalalaal kérdése:

Fél év alatt fel ehet készülni angol C1es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Most nagyjából b2es szinten vagyok angolból, és a kérdésem az lenne, hogy fél év (kicsit több) alatt fel tudnék e készülni rendszeres tanulással a C1es nyelvvizsgára ? Rendszeres tanulás alatt értem, a kifejezések tanulása, nyelvtan tanulása/ismétlése, plusz ezek beépítésa a beszédembe. A hallás utáni szövegértésre, és a beszédre nem fordítanék annyi energiát, mert egy átlagos napomon a beszélgetéseim kb 80%a angolul van (nem Magyarországon élek, de nyáron jövök vissza, és mikor hazajövök utána nemsokkal szeretnék menni vizsgázni), szóval mondahtni én most az angolt használom úgy mint elsődleges nyelv, nem a magyart.Ezeken felül persze sorozatokat/filmeket angolul néznék továbbra is, és kiírom azt a pár szót vagy kifejezést amik még újak nekem és megtanulnám.

Szerintetek meglehet ? (euroexam vizsgára mennék, nem tudom ez mennyit számít)



2018. dec. 17. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

Serintem fél év alatt a 0ról is fel lehet készülni ha odateszed magad.

Keress az interneten c1es vizsgára szójegyzéket, meg csinálj online teszt nyelvvizsgákat, rengeteg oldalon találni, illetve vannak szintfelmérők, addig csináld őket míg azt nem hozza ki, hogy a tudásodnak megfelelő szint a felsőfok.

2018. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

C1-re nincs szójegyzék, lásd további mondatok.

Kérdező, és meg se nézted az Euro mintatesztjeit? Az írásbeli újságcikkekből áll, ezen címekkel:

Are Old Languages Worth Saving?

Peter Gaetano the Filmmaker

Car-free cities

Fiend on the road


Ide nem találsz szójegyzéket, ide általános műveltség kell, amit az "elmélkedő" jellegű sajtó olvasásával lehet elsajátítani, nem ostoba sorozatok nézésével. Mármint a mondanivaló megértéséhez. A kérdések megválaszolásához meg némi intelligencia, el kell gondolkodni, következtetéseket levonni, satöbbi.


Bár, ha minden nap angolul beszélgetsz (ilyen témákról), akkor ez nem lehet probléma.

2018. dec. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Köszönöm szépen.

Lehet hogy nem mai, de ártani nem árt, az biztos :)

Sok sikert.

2018. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy én találtam szójegyzéket, vagyis amit mondtak, hogy az első három vagy négy-ezer leggyakoribb angol szót ha ismered akkor a szókincs 95-97%a megvan ami a vizsgán kellhet, ez nem tudom mennyire igaz, mennyire nem. És valóban nem néztem még meg a követelményeket, de köszönöm hgy írtad, akkor majd a sorozatokon kívül (ahonnan egyébként szerintem sok hasznos dolgot lehet tanulni egy adott témán belül) fogok olvasni illetve fordítani újságokból is, különböző cikkeket. Köszönöm a válaszokat !
2018. dec. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!