Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap megyek B2 angol nyelvvi...

Holnap megyek B2 angol nyelvvizsgára, szerintetek ez jó taktika levélhez és esszéhez?

Figyelt kérdés

Angolol nézek filmeket, sorozagokat, angol fórumokat olvasok, de nem szoktam írni angolul.


Nyelvvizsgán esszét és levelet úgy írnék, hogy a tartalom az elképesztően átlagos lenne, szóval átlag véleményt írnék valamiről pl, nem gondolnám túl.

De nyelvtanból mindent alkalmaznék, minden múlt időt, jelen időt és jövő időt megpróbálnék belecsempészni. Ez mellett a good, nice, bad stb. szavakat kihagynám, helyettük csakis szebb kifejezést használnék.


Ez működő dolog nyelvvizsgán? Nem lesz gond, hogy a levelem vagy esszém tartalma, gondolat menete teljesen átlagos?



2018. dec. 6. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem B2-n azt hiszem ilyen 100-120 szó körüli leveleket kellett írnom. Én mindig kevesellettem ezt a szószámot, mert leírtam, ami a feladatban megvolt adva pl. beágyazott kérdések, "szép" kifejezések. És meg is volt a szószám. Szóval szerintem ha tényleg jó kis nyelvtanokat és jó szókinccsel írsz, az tökéletes. Nekem pl. olyan levélnél ahol meg volt adva, hogy milyen 3-4 dolgot kérdezzek meg hivatalosan, nem is volt nagyon lehetőségem sok saját gondolatot beleírni.


Esszénél nem tudok mennyire lehet ezt megtenni, ott azért kell jó érveket is gyűjteni, nem lesz a semmiből 120 szó. (Viszont azt se csináld, mint én, aki túl sokat írt :D) Ha megvan a megadott szószám, és a témáról írsz, akkor nem baj ha nincsenek Nobel-díjas ötleteid, de azért nem baj, ha van egy két saját gondolat, ami belőled jön :D

2018. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!