Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé, külföldre mennyir...

Angol mellé, külföldre mennyire kell 2. nyelv és milyen ajánlott?

Figyelt kérdés
Engem bárki bármit mond elkeserít az amilyen irányba tart az ország, nem mondom, hogy reménytelen, de ha 5-10 éven belül nem javul sőt romlik tovább.. az is lehet a legjobb lesz külföldön munkát keresnem (ha megtehetem). Lehet engem is mocskolni de nem véletlenül van kint félmillió (ebben a számban viszont lehet tévedek) fiatal. Mindenesetre.. egy erős angollal mennyit érnék Európában? kellene hozzá addig egy másik nyelvet (pl németet vagy milyen másodikat?) tanulnom?

#Magyarország #német #nyelv #munka #külföld #angol #előre érzemhogymegleszekkövezve..
2018. dec. 18. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Merre Europaban?

5-10 ev mulva? Meg messier van. Barmely idegen nyelvet tanulni nem megy karba.

Mast nem Igen lehet valaszolni a kerdesedre.

2018. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
A német messze a legfontosabb nyelv az angol után, ezt érdemes tanulni.
2018. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az angol az üzleti nyelv sok helyen, de én ezekre gondolnék, de persze munkakört is figyelembe véve:

- az adott ország nyelve

- a cég célközönségének nyelve

- vezetőség nyelve

2018. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az angol egy univerzális nyelv, sok helyen meg tudod vele értetni magadat, azonban ha hosszútávon egy adott országban akarsz élni, akkor annak az anyanyelvét fölöttébb hasznos elsajátítani.

Hiába érteted meg magadat angolul elég sok helyen pl. Németországban, ha nem beszélsz németül, csak egy külföldi maradsz örökre. És azért az angol sem dzsolidzsóker, az idősebb generáció nem igazán beszéli (legalábbis itt, Németországban), sőt, adott körülmények között le is fogják tagadni, hogy beszélnek angolul.

Egy munkahelyen - hiába tudnak elvileg páran angolul - nem fognak mindent kizárólag a te kedvedért angolul is elismételni. Ha nem érted meg a feladatodat, a munkavédelmi előírásokat, stb., akkor szevasz.

Úgyhogy szvsz döntsd el, merre szeretnél továbblépni, és az adott ország nyelvét kezdd el tanulni.

Minél előbb.

Ha az Orbánékat nem húzzá(to)k fel a lámpavasra, akkor lesz ott még sokkal szarabb is nektek.

2018. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Lol, mert te komolyan az alapján döntesz, hogy talán mi lesz 5-10 év múlva? Most élsz, ne vesztegesd az életedet a süllyedő hajón, the sooner, the better. Angliában elég jó vagy erős angollal, máshol nem elég, ez a nagy baj Európával, kell a célország nyelve.
2018. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IKii válasza:
Attól függ melyik országba akarsz menni. Itt Európában szerintem a németet használják a legttöbben de angolul szinte mindenki tud. Német után szerintem az olaszt használják még több országban, de én inkább a németet választanám
2018. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!