Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A boyfriend az angol szóban a...

A boyfriend az angol szóban a lánynak párját jelenti. De lehet úgy is értelmezni hogy csak baráti kapcsolatban van vele? Köszönöm ha válaszoltak :D

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az a sima friend
2018. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
2018. dec. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A girlfriend szót néha lány-lány barátságokban használják egymásra akkor is, ha nem járnak. De fiú-fiú és fiú-lány kapcsolatoknál egyértelműen járnak, ha boy/girlfriend szóval utalnak egymásra.
2018. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%
nem, nem lehet. és a girlfriend szót se lehet sima barátnőrr használni, nem tudom honnan szedte ezt az ökörséget az előttem szóló. girlfriend/boyfriend - Csak párkapcsolatra. ha azt akarod mondani, hogy a lány barátom, akkor azt mondod hogy my female friend. De általában nem kell így kihangsúlyoznod, mivel ha róla beszélsz két mp alatt kiderül a neve, a he/she használat miatt.
2018. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
kiderül a neme*
2018. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#4

Onnan szedtem, ahonnan mindenki szedi hogy hogy használnak egyes szavakat. Hogy hallom időnként így használni. Egy kis google használattal te is találhatsz példát, bár nem könnyű olyan keresést beállítani, amire nem rögtön a

Pl: [link]

Vagy nem rég láttam az "A simple Favor" című filmet, amiben emlékszem hogy Anna Kendrick karaktere használja ezt a szót Blake Lively karakterére.

Ez egy létező dolog, hogy lányok a nem-romantikus értelemben vett barátnőiket girlfriend-ezik. Ha nem tetszik, akkor is.

2018. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a mondat nincs befejezve, hogy "nem könnyű olyan keresést beállítani, amire nem rögtön az elterjedtebb, romantikus értelemben vett barátnőt dobja ki."
2018. dec. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

[link]

[link]

[link]

A girlfriend jelenthet lány barátot, pl. egy lány barátnőjét. A boyfriend-re viszont már ez nem igaz.

2018. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!